Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ČSOB
Ilustračné foto ČSOB
4. mája 2015 10:05 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Skupina ČSOB v prvom kvartáli so ziskom 24,5 mil. eur

V medziročnom porovnaní zisk skupiny vzrástol o 63,7 %

Finančná skupina ČSOB dosiahla v prvom kvartáli tohto roka čistý zisk 24,5 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to nárast o 63,7 %. Čisté úrokové výnosy sa zvýšili o 2 % na 50,5 mil. eur, a to vďaka pretrvávajúcemu záujmu klientov o úvery ako aj lízingové produkty. Čisté výnosy z poplatkov a provízií sa v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka zvýšili o 11 % na 14,1 mil. eur. Medziročný nárast na strane poplatkov plynie podľa vyjadrení ČSOB najmä zo zvýšeného záujmu klientov o podielové fondy spolu s nárastom výnosov zo správy cenných papierov.

Výnosy celkom v medziročnom porovnaní vzrástli o 18 % na 76,5 mil. eur. Tento nárast výrazne ovplyvnil podľa ČSOB čistý zisk z finančných operácií, ktorý medziročne vzrástol z úrovne 4,3 mil. eur na 11,4 mil. eur. Stalo sa tak aj vďaka jednorazovému efektu – zisku z realizovaného predaja cenných papierov a pozitívneho precenenia štátnych cenných papierov. Prevádzkové náklady ČSOB skupiny sa oproti roku 2014 zvýšili, a to o 2 % na 42,6 mil. eur. Pod tento nárast sa podpísalo najmä zavedenie odvodu do Európskeho rezolučného fondu.

Konsolidovaná bilančná suma ČSOB skupiny dosiahla úroveň takmer 7 mld. eur s medziročným nárastom o 8 %. Úvery poskytnuté klientom zaznamenali medziročný nárast o 9 % na 4,719 mld. eur. Objem úverov na bývanie sa medziročne zvýšil o 12 %, čím prekročil hranicu 2 mld. eur čerpaných úverov v portfóliu. Vklady a úvery prijaté od klientov vzrástli o 8 % na 4,643 mld. eur. Vklady fyzických osôb na bežných a sporiacich účtoch narástli v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka o 11 %.

ČSOB do konca roka 2007 pôsobila na Slovensku ako pobočka zahraničnej banky. Od 1. januára 2008 sa stala samostatnou akciovou spoločnosťou s vlastným predstavenstvom. ČSOB patrí do skupiny KBC, pričom belgická skupina vlastní v slovenskej banke 100-percentný podiel na hlasovacích právach. Skupina ČSOB ponúka služby banky, KBC Asset Managementu, ČSOB Factoringu, ČSOB Leasingu, ČSOB Poisťovne a ČSOB stavebnej sporiteľne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame