Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Skupina ČSOB v prvom kvartáli so ziskom 24,5 mil. eur

ČSOB
Ilustračné foto ČSOB

V medziročnom porovnaní zisk skupiny vzrástol o 63,7 %

Finančná skupina ČSOB dosiahla v prvom kvartáli tohto roka čistý zisk 24,5 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to nárast o 63,7 %. Čisté úrokové výnosy sa zvýšili o 2 % na 50,5 mil. eur, a to vďaka pretrvávajúcemu záujmu klientov o úvery ako aj lízingové produkty. Čisté výnosy z poplatkov a provízií sa v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka zvýšili o 11 % na 14,1 mil. eur. Medziročný nárast na strane poplatkov plynie podľa vyjadrení ČSOB najmä zo zvýšeného záujmu klientov o podielové fondy spolu s nárastom výnosov zo správy cenných papierov.

Výnosy celkom v medziročnom porovnaní vzrástli o 18 % na 76,5 mil. eur. Tento nárast výrazne ovplyvnil podľa ČSOB čistý zisk z finančných operácií, ktorý medziročne vzrástol z úrovne 4,3 mil. eur na 11,4 mil. eur. Stalo sa tak aj vďaka jednorazovému efektu – zisku z realizovaného predaja cenných papierov a pozitívneho precenenia štátnych cenných papierov. Prevádzkové náklady ČSOB skupiny sa oproti roku 2014 zvýšili, a to o 2 % na 42,6 mil. eur. Pod tento nárast sa podpísalo najmä zavedenie odvodu do Európskeho rezolučného fondu.

Konsolidovaná bilančná suma ČSOB skupiny dosiahla úroveň takmer 7 mld. eur s medziročným nárastom o 8 %. Úvery poskytnuté klientom zaznamenali medziročný nárast o 9 % na 4,719 mld. eur. Objem úverov na bývanie sa medziročne zvýšil o 12 %, čím prekročil hranicu 2 mld. eur čerpaných úverov v portfóliu. Vklady a úvery prijaté od klientov vzrástli o 8 % na 4,643 mld. eur. Vklady fyzických osôb na bežných a sporiacich účtoch narástli v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka o 11 %.

ČSOB do konca roka 2007 pôsobila na Slovensku ako pobočka zahraničnej banky. Od 1. januára 2008 sa stala samostatnou akciovou spoločnosťou s vlastným predstavenstvom. ČSOB patrí do skupiny KBC, pričom belgická skupina vlastní v slovenskej banke 100-percentný podiel na hlasovacích právach. Skupina ČSOB ponúka služby banky, KBC Asset Managementu, ČSOB Factoringu, ČSOB Leasingu, ČSOB Poisťovne a ČSOB stavebnej sporiteľne.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 4. mája 2015 10:05Zdroj SITA
K téme

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...