Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
AXA
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Michael Sohn
10. augusta 2018 12:48 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Skupina AXA v Čechách a na Slovensku s polročným ziskom takmer 19 mil. eur

Polročný zisk skupiny zaznamenal medziročný nárast o 46 %.

Skupina AXA dosiahla v Českej republike a na Slovensku v prvom polroku zisk 18,61 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to nárast o 46 %. Polročné hospodárske výsledky skupiny AXA v ČR a SR prekonali podľa vyjadrení spoločnosti očakávania. Za celý minulý rok totiž skupina dosiahla v Čechách a na Slovensku zisk takmer 21,5 mil. eur.

AXA podporuje podľa jej vyjadrení ďalšie budovanie značky na slovenskom a českom trhu, vrátane rozvoja strategických partnerstiev. “Dôvodom je najmä veľký potenciál poistného sektoru v obidvoch krajinách, kvalita a výsledky nášho podnikania na týchto trhoch, ktoré riadi silný manažérsky tím, ale i väzby na vlastnú poradenskú sieť a externých partnerov,” povedal Wilm Langenbach, finančný riaditeľ skupiny AXA pre oblasť International & New Markets a riaditeľ strategického rozvoja skupiny AXA pre oblasť EMEA.

O skupine AXA

Skupina AXA pôsobí v oblasti poistenia a správy majetku. V Českej republike a na Slovensku pôsobí prostredníctvom penzijnej spoločnosti, na Slovensku následne cez doplnkovú dôchodkovú spoločnosť a dôchodkovú správcovskú spoločnosť, ďalej prostredníctvom životnej poisťovne, poisťovne so zameraním na neživotné poistenie a investičnej spoločnosti.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame