Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
AXA
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Michael Sohn
25. apríla 2019 13:50 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA / voFinanciach.sk

Skupina AXA Česká republika a Slovensko vlani s takmer tretinovým rastom zisku

V roku 2018 bolo takmer 90 % všetkých nových zmlúv spracovaných elektronicky.

Skupina AXA Česká republika a Slovensko dosiahla v minulom roku zisk 28,3 mil. eur. Oproti predchádzajúcemu roku je to takmer tretinový rast. Hospodársky výsledok potiahol podľa vyjadrení spoločnosti rast vo vybraných segmentoch rizikového životného poistenia a neživotného majetkového poistenia. „Rastúca efektivita poháňaná digitalizáciou, segmentovaný rast v oblasti krytia rizík a výborná angažovanosť našich zamestnancov nám umožnili dosiahnuť rekordný zisk,“ uviedol finančný riaditeľ skupiny AXA Česká republika a Slovensko Laurent Jaumotte.

Celkové výnosy dosiahli vlani viac než 784 mil. eur. „Kladieme dôraz na ďalší rozvoj našej vlastnej distribučnej siete, spoluprácu s externými partnermi a priamy prístup k našim klientom,“ hovorí zástupca generálneho riaditeľa a riaditeľ distribúcie a správy aktív skupiny AXA Česká republika a Slovensko Peter Socha. Okrem zvyšovania kvality predaja sa na výsledkoch podieľa aj efektivita digitálnych riešení v distribúcii. V roku 2018 bolo takmer 90 % všetkých nových zmlúv spracovaných elektronicky.

„Zákazníci od nás očakávajú takmer okamžitú reakciu, ale aj určitú blízkosť a riešenie prispôsobené osobným potrebám. Bez ohľadu na to, aký spôsob kontaktu si s nami zvolia, musí byť pre nich príjemný, bezproblémový a vysoko kvalitný. Preto distribučné siete adaptujeme týmto potrebám a poskytujeme im vysoko výkonné digitálne nástroje k prehlbovaniu vzťahov s našimi klientmi,“ dopĺňa Peter Socha.

O skupine AXA

Skupina AXA pôsobí v oblasti poistenia a správy majetku. Viac než 160 000 zamestnancov sa stará o 105 miliónov klientov v 64 krajinách celého sveta. AXA v Českej republike a na Slovensku pôsobí prostredníctvom penzijnej spoločnosti (na Slovensku následne cez doplnkovú dôchodkovú spoločnosť a dôchodkovú správcovskú spoločnosť), životnej poisťovne, poisťovne (so zameraním na neživotné poistenie), a investičnej spoločnosti. Má viac než 1,35 mil. aktívnych klientov a 515 zamestnancov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame