Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lízing
Ilustračné foto Jeroen van Oostrom/FreeDigitalPhotos.net
8. októbra 2018 14:26 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA / voFinanciach.sk

SG Equipment Finance Czech Republic prevzala IKB Leasing SR

Táto zmena sa dotkne niekoľko stoviek klientov, spoločnosť ich už informovala listom.

Spoločnosť SG Equipment Finance Czech Republic oznámila akvizíciu slovenského poskytovateľa finančných služieb, spoločnosti IKB Leasing SR. Firma SG Equipment Finance prevzala podľa jej vyjadrení kompletné portfólio existujúcich zmlúv spoločnosti IKB Leasing SR. Táto zmena sa dotkne niekoľko stoviek klientov, ktorí využívajú predovšetkým služby financovania strojov a zariadení.

Klienti dostanú nový splátkový kalendár

SG Equipment Finance týmto krokom naďalej posilňuje svoju pozíciu na slovenskom trhu, kde prostredníctvom svojej organizačnej zložky poskytla v roku 2017 financovanie v celkovom objeme 38,3 mil. eur. Firma SG Equipment Finance prevzala všetky práva, záväzky a pohľadávky plynúce zo zmlúv IKB Leasing SR na Slovensku, klienti boli o tejto skutočnosti informovaní listom. Nový splátkový kalendár, ktorý bude jednotlivým klientom zaslaný v priebehu nasledujúcich týždňov, bude reflektovať na zmenu poskytovateľa a s tým súvisiace nové číslo účtu.

„Klienti IKB Leasing SR získavajú vďaka akvizícii našou spoločnosťou silného partnera, ktorého know-how a kapitálová sila siahajú ďaleko za hranice Slovenska a Českej republiky. Skupina Société Générale, ktorej sme súčasťou, patrí medzi najväčšie finančné skupiny v Európe. Aj vďaka tejto skutočnosti majú naši klienti, okrem iného, prístup k výhodným úverom s podporou európskych inštitúcií a môžu ťažiť zo silnej kapitálovej pozície skupiny,“ uviedol Petr Němec, finančný a prevádzkový riaditeľ SG Equipment Finance.

O spoločnostiach:

Spoločnosť SG Equipment Finance financuje investície v oblasti polygrafických, obrábacích, výrobných a stavebných strojov, poľnohospodárskej techniky a prostriedkov na hromadnú prepravu tovaru a osôb. V Českej republike prevádzkuje šesť mimopražských pobočiek, na Slovensku dve. Patrí do medzinárodnej finančnej skupiny Société Générale.

Spoločnosť IKB Leasing sa zaoberala lízingom strojov technologických zariadení. Do Obchodného registra SR bola zapísaná januári 2005.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame