Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Šesť bánk dostalo pokutu 6 mld. USD za manipuláciu s devízami

Euro bankovky peniaze
Ilustračné foto pixabay.com

Štyri z pokutovaných bánk , a to Citigroup, JP Morgan, Barclays a Royal Bank of Scotland, priznali, že sa snažili manipulovať výmenné kurzy.

Šesť veľkých bánk dostalo pokutu v celkovej sume takmer 6 mld. USD za zneužívanie svojho postavenia na devízovom trhu, ktorého denný obrat je 5 bil. USD. Štyri z nich, a to Citigroup, JP Morgan, Barclays a Royal Bank of Scotland, v stredu priznali, že sa snažili manipulovať výmenné kurzy.

Najväčšia pokuta pre Barclays

Obchodníci týchto štyroch bánk od decembra 2007 do januára 2013 elektronicky diskutovali v uzavretej skupine a používali šifry s cieľom manipulovať kurz amerického dolára a eura. Uviedli to americké úrady. Najväčšiu pokutu v stredu dostala britská Barclays, a to v sume 2,4 mld. USD, pretože sa nepodieľala na predošlom urovnaní sporu s britskými a americkými úradmi v novembri minulého roka.

Švajčiarska banka UBS sa vyhla priznaniu viny pri manipulácii na devízovom trhu, zaplatí pokutu 203 mil. USD za jej rolu pri manipulácii s úrokovou sadzbou Libor. Centrálna banka USA pokutovala peňažný ústav Bank of America, ktorá sa podobne ako UBS vyhla priznaniu svojej viny.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 20. mája 2015 17:39Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...