Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Union
Centrála Unionu, Zdroj: Union
16. januára 2019 15:55 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

Segment neživotného poistenia sa v Unione vlani zvýšil

Nárast bol v poistení majetku, v poistení zodpovednosti za škodu, v cestovnom poistení a aj v poistení motorových vozidiel.

Union poisťovňa v minulom roku posilnila svoje postavenie na trhu neživotného poistenia. Podľa vyjadrení spoločnosti zaznamenala nárast v poistení majetku, v poistení zodpovednosti za škodu, v cestovnom poistení a aj v poistení motorových vozidiel. Prakticky sa zvýšilo celé portfólio neživotného poistenia, medziročne o 11 %.

Predpis poistného v rámci poistenia majetku vzrástol o 15 %. Pritom poistný trh v tomto segmente vzrástol ku koncu septembra len o necelé 2 %. „Ľudia svoje majetkové poistné zmluvy nemenia často, zvyknú byť v tomto segmente lojálnejší k poisťovni, a preto sedemnásobný rast oproti trhu je mimoriadny úspech,“ uviedol riaditeľ komerčného poistenia a člen predstavenstva Union poisťovne Tomáš Kalivoda.

V segmente poistenia zodpovednosti za škodu sa Union poisťovni podarilo narásť o 9 %. Veľmi dobré výsledky za minulý rok boli podľa vyjadrení spoločnosti aj v poistení motorových vozidiel. V segmente PZP dosiahla Union poisťovňa nárast 10 % a v havarijnom poistení o 16 %. V poistení motorových vozidiel sa vlani podarilo výrazne znížiť škodovosť, čo bolo jedným z hlavných cieľov Unionu za uplynulý rok. Cestovné poistenie narástlo vlani o 8 %.

O spoločnosti

Poisťovňa Union vznikla v roku 1992. Ponúka produkty životného, neživotného a individuálneho zdravotného poistenia pre individuálnych, ako aj firemných klientov. V roku 1997 sa jej majoritným akcionárom stala poisťovacia skupina Eureko, ktorá od roku 2012 pôsobí pod značkou Achmea. Jej 100-percentnou dcérskou spoločnosťou je aj Union zdravotná poisťovňa, ktorá na Slovensku vznikla v roku 2006.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame