Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Šéfka dohľadu v ECB: Banková regulácia v eurozóne musí byť jednotná

ECB
Ilustračné foto noppasinw/FreeDigitalPhotos.net

Daniele Nouyová upozornila, že niektoré jednotné pravidlá majú rôzne interpretácie a to vytvára deformácie.

Banková regulácia musí hovoriť jednotným jazykom. V nedeľu to uviedla šéfka dohľadu v Európskej centrálnej banke (ECB) Daniele Nouyová s tým, že rozdielne interpretácie tých istých pravidiel vytvárajú v eurozóne deformácie. Podľa jej slov je kľúčovou výzvou to, aby banky podliehali rovnakej regulácii a dohľadu naprieč rôznymi jurisdikciami. „Musíme zabezpečiť úplne harmonizovaný dohľad,“ povedala Nouyová pre nedeľné vydanie cyperských novín Politis.

Krajiny nepreberajú pravidlá jednotne
Podľa jej slov bolo prvým krokom zavedenie jednotných pravidiel. Ich transpozícia do národnej legislatívy však spôsobila, že časť z nich sa vysvetľuje rôznymi spôsobmi a tým „v eurozóne vznikajú oblasti s nerovnakými pravidlami“. „Naším cieľom je vytvoriť jednotný, integrovaný a harmonizovaný rámec dozoru,“ povedala.

Sú aj sťažnosti
Jednotný mechanizmus dohľadu vykonáva dohľad nad 129 bankami v eurozóne. Nouyová odmietla, že by dozorný orgán bol pri svojich hodnoteniach nadmerne striktný. „Ak by sa neobjavovali sťažnosti, asi by sme neboli dobrý orgán dohľadu,“ povedala. Reagovala tak na to, že po uplynulých záťažových testoch sa cyperské banky sťažovali, že testy sú príliš náročné.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 1. februára 2016 8:29Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...