Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jeroen Dijsselbloem
Jeroen Dijsselbloem SITA - AP Photo/Geert Vanden Wijngaert
14. februára 2016 10:43 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Šéf Eurogroup Jeroen Dijsselbloem odmieta zmiernenie bankovej regulácie

Dôvodom výziev na zmiernenie regulácie sú klesajúce akcie bánk.

Šéf skupiny ministrov financií krajín eurozóny (Eurogroup) Jeroen Dijsselbloem odmietol výzvy na zmiernenie bankovej regulácie. Dôvodom na zmiernie regulačných pravidiel majú byť týždne poklesu akcií bánk. „Teraz máme výrazne prísnejšie pravidlá spojené s tým, kto platí za zlé hospodárenie bánk. Nie sú to daňoví poplatníci,“ povedal Dijsselbloem. „Investori majú dôvod na to, že sa pozerajú omnoho kritickejšie na riziká bánk. To vedie k úpravám na akciových trhoch,“ doplnil.

Akcie bánk výrazane stratili
Akciový index Stoxx Europe 600 Banks od začiatku roka oslabili o približne 25 %. „Najprv musíme podľa môjho názoru dosiahnuť silnejšiu bankovú úniu,“ povedal Jeroen Dijsselbloem. Podľa jeho slov je výhľad opatrne pozitívny, aj napriek náznakom ekonomického spomalenia a zlým správam z Číny a z USA. „Od roku 2008 sme kontinuálne v krízovom móde v našich hlavách a to aj napriek tomu, že ekonomika ukazuje, že sa z krízy dostáva,“ dodal Dijsselbloem. „Banky sú omnoho silnejšie, bilancie sú silnejšie a boli očistené od nekvalitného portfólia,“ dodal.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies