Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bank of England, Britská centrálna banka
Bank of England. SITA / AP Photo/Lefteris Pitarakis
4. septembra 2018 16:47 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Šéf britskej centrálnej banky je ochotný vo funkcii zostať dlhšie

Vo výbore britského parlamentu Mark Carney povedal, že chápe, že „počas kritického obdobia“ každý musí robiť, čo môže, aby sa zaručil čo najhladší brexit.

Guvernér Bank of Englad Mark Carney nepriamo potvrdil, že na čele britskej centrálnej banky zostane dlhšie, ako plánoval, aby pomohol zaistiť čo najpokojnejší odchod Veľkej Británie z Európskej únie. Po niekoľkých dňoch dohadov o predĺžení jeho funkčného obdobia aj po júni, kedy plánoval odísť, Carney povedal vo výbore britského parlamentu, že chápe, že „počas kritického obdobia“ každý musí robiť , čo môže, aby sa zaručil čo najhladší brexit.

Carney sa postu šéfa britskej centrálnej banky ujal v júli 2013 na päť rokov, ale jeho funkčné obdobie sa predĺžilo o rok po tom, ako Británia v júni 2016 rozhodla o tom, že odíde z Európskej únie. Mnohí na finančných trhoch vyzývajú na to, aby na čele banky zostal dlhšie s cieľom pomôcť znížiť neistotu počas brexitu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame