Sberbank chce predať slovinskú banku

8. septembra 2015 10:32
SITA
Sberbank pobočka
Ilustračné foto. Sberbank

Záujem o kúpu prejavil americký investičný fond Apollo a ruská Expobank, uviedol slovinský denník Dnevnik.

Ruská banka Sberbank plánuje predať svoju slovinskú banku. Hlavnou príčinou je malý trh v krajine, uviedol slovinský denník Dnevnik v utorkovom vydaní. Sberbank je v Slovinsku jednou z menších bánk, s trhovým podielom približne 4,5 %. Záujem o prevzatie majú podľa denníka americký investičný fond Apollo, ktorý nedávno kúpil druhú najväčšiu slovinskú banku NKBM a ruská Expobank. Ani jedna strana túto informáciu zatiaľ nekomentovala.

Slovinský bankový sektor sa od roku 2013 konsoliduje. Vláda vtedy musela vynaložiť 3 mld. eur na záchranu prevažne miestnych štátnych bánk, ktoré mali veľký objem zlých pôžičiek. Odvrátila ich kolaps a krajina sa vyhla potrebe medzinárodnej pomoci.

Sberbank pôsobí aj na Slovensku. Po akvizícii 100 % akcií Volksbank International ruskou Sberbank v roku 2012 začala VOLKSBANK Slovensko, a. s. od 15. februára 2013 fungovať pod novou značkou – Sberbank Slovensko, a. s. Hlavným akcionárom Sberbank Slovensko je rakúska spoločnosť Sberbank Europe AG, 100 % akcionárom Sberbank Europe AG je ruská Sberbank.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články