Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Sberbank chce predať slovinskú banku

Sberbank pobočka
Ilustračné foto. Sberbank

Záujem o kúpu prejavil americký investičný fond Apollo a ruská Expobank, uviedol slovinský denník Dnevnik.

Ruská banka Sberbank plánuje predať svoju slovinskú banku. Hlavnou príčinou je malý trh v krajine, uviedol slovinský denník Dnevnik v utorkovom vydaní. Sberbank je v Slovinsku jednou z menších bánk, s trhovým podielom približne 4,5 %. Záujem o prevzatie majú podľa denníka americký investičný fond Apollo, ktorý nedávno kúpil druhú najväčšiu slovinskú banku NKBM a ruská Expobank. Ani jedna strana túto informáciu zatiaľ nekomentovala.

Slovinský bankový sektor sa od roku 2013 konsoliduje. Vláda vtedy musela vynaložiť 3 mld. eur na záchranu prevažne miestnych štátnych bánk, ktoré mali veľký objem zlých pôžičiek. Odvrátila ich kolaps a krajina sa vyhla potrebe medzinárodnej pomoci.

Sberbank pôsobí aj na Slovensku. Po akvizícii 100 % akcií Volksbank International ruskou Sberbank v roku 2012 začala VOLKSBANK Slovensko, a. s. od 15. februára 2013 fungovať pod novou značkou – Sberbank Slovensko, a. s. Hlavným akcionárom Sberbank Slovensko je rakúska spoločnosť Sberbank Europe AG, 100 % akcionárom Sberbank Europe AG je ruská Sberbank.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 8. septembra 2015 10:32Zdroj SITA
K téme

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...