Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Saxo Bank
Saxo Bank Saxo Bank
26. februára 2018 13:54 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA / voFinanciach.sk

Saxo Bank zaznamenala vlani tretinový nárast zisku

Kolaterálne vklady klientov vzrástli o vyše 12 %, prevádzkové príjmy stúpli o 3 %.

Skupina Saxo Bank dosiahla v minulom roku čistý zisk vo výške 401 mil. dánskych korún, čo je 53,9 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to nárast zisku o 33 %. Kolaterálne vklady klientov vzrástli o vyše 12 % na hodnotu 103,6 mld. dánskych korún (13,9 mld. eur). Prevádzkové príjmy dosiahli 3 mld. dánskych korún (402,9 mil. eur), čo je oproti predchádzajúcemu roku nárast o 3 %. Informovala o tom spoločnosť.

Výsledky za rok 2017 podľa vyjadrení banky potvrdzujú potenciál a silu obchodného modelu Saxo Bank a pozíciu fintech špecialistu. Pozitívne výsledky sa jej podarilo dosiahnuť aj napriek nízkej volatilite na trhu. “Vďaka silnej kapitálovej základni budeme pokračovať v investíciách a zlepšovaní nášho užívateľského prostredia a technológií,” uviedol generálny riaditeľ Saxo Bank Kim Fournais.

Predaj dcéry

Vo februári tohto roku Saxo Bank oznámila, že dcérsku spoločnosť Saxo Privatbank, ktorá je plne licencovanou maloobchodnou bankou s pobočkami po celom Dánsku, predá dánskej finančnej skupine Alm. Brand, ktorá poskytuje neživotné poistenie, bankovníctvo a životné a dôchodkové poistenie. Saxo Bank zároveň vstupuje do partnerstva s Alm. Brand Bank, ktorej poskytne platformu SaxoTraderGO na obchodovanie a investovanie do akcií, dlhopisov, ETF a vzájomných fondov.

V októbri 2017 bolo oznámené, že spoločnosť Geely International Hong Kong, pobočka Zhejiang Geely Holding Group Co., Ltd odkúpi 51,5 % akcií Saxo Bank a popredná severská finančná skupina Sampo Group odkúpi podiel 19,9 %. Tieto transakcie čakajú na schválenie regulačných orgánov a predpokladá sa, že sa tak stane v prvom polroku 2018.

O banke

Saxo Bank Group pôsobí v oblasti online multi-asset obchodovania a investícií. Spoločnosť bola založená v roku 1992 a svoju prvú online obchodnú platformu spustila v roku 1998. Saxo Bank sídli v Kodani v Dánsku a zamestnáva viac ako 1 500 ľudí v pobočkách naprieč piatimi kontinentami, vrátane Singapúru, Šanghaja, Tokya, Londýna, Paríža, Zurichu a Dubaja.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame