Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rubeľ, Rusko
Ilustračné foto pixabay.com
9. februára 2018 18:36 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Ruská centrálna banka znížila hlavnú úrokovú sadzbu

Banka uviedla, že medziročná inflácia v krajine zostáva na nízkej úrovni a inflačné očakávania oslabujú.

Ruská centrálna banka znížila svoju kľúčovú úrokovú sadzbu o 25 bázických bodov na úroveň 7,5 percenta. Banka vo vyhlásení na svojej internetovej stránke uviedla, že piatková redukcia úrokov je výsledkom toho, že medziročná inflácia v krajine udržateľne zostáva na nízkej úrovni, inflačné očakávania oslabujú a riziká, ktoré by v najbližšom období mohli infláciu zvýšiť, sa zmenšujú.

Medziročná inflácia v Rusku v januári bola na úrovni 2,2 percenta. Tempo rastu cien potravín sa spomalilo na úroveň 0,7 percenta a tempo zdražovania nepotravinárskych tovarov sa zmiernilo na 2,6 percenta. „Spomaľovanie medziročného rastu spotrebiteľských cien pravdepodobne bude v prvej polovici roka 2018 pokračovať,“ konštatovala banka. Dodala pritom, že podľa jej prognózy medziročná inflácia v krajine v tomto roku zostane mierne pod úrovňou 4 percentá.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame