Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ruská centrálna banka
Ilustračné foto AP Photo/Alexander Zemlianichenko
29. januára 2016 13:35 OstatnéFinancie a ekonomika od voFinanciach.skSITA

Ruská centrálna banka úrokovú sadzbu nezmenila, zostáva vo výške 11 %

Riziko inflácie podľa centrálnej banky zvyšuje pokles cien ropy.

Ruská centrálna banka v piatok potvrdila hlavnú úrokovú sadzbu na úrovni 11 % Banka uviedla, že súčasný pokles cien ropy zvyšuje riziko inflácie. Banka nevylúčila, že sprísni monetárnu politiku a dodala, že zhoršenie situácie na komoditných trhoch si vyžiada ďalšie úpravy v rámci ruskej ekonomiky.

Zmeny sa nečakali
Analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters neočakávali zmeny úrokových sadzieb. Uvoľnenie monetárnej politiky by totiž  mohlo zhoršiť oslabovanie ruského rubľa. „Súčasné oslabovanie rubľa znamená proinflačné tlaky a spôsobuje, že inflačné očakávania rastú, napriek poklesu medziročnej miery inflácie,“ uvádza sa v stanovisku banky.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies