Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf
Ilustračné foto pixabay.com
18. augusta 2015 11:40 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Ruská banka VTB sa vrátila k zisku

Druhá najväčšia ruská banka dosiahla v druhom kvartáli čistý zisk 1,2 mld. eur

Druhá najväčšia ruská banka VTB medzi aprílom a júnom vykázala čistý zisk 1,2 mld. RUB. Do čiernych čísel sa vrátila po dvoch kvartáloch strát, v medziročnom porovnaní sa však zisk prepadol o 78 %. VTB zároveň v utorok informovala, že rezervy na nesplácané úvery v sledovanom období znížila na 31 mld. RUB z úrovne 48 mld. RUB v prvom štvrťroku. Analytici oslovení agentúrou Reuters predpovedali banke v sledovanom období čistú stratu 5,7 mld. RUB. Rezervy na úvery po lehote splatnosti mali dosiahnuť až 49 mld. RUB. Na hospodárenie banky negatívne vplýval rast klasifikovaných úverov vyvolaný poklesom ekonomiky. Západné sankcie pre rolu Moskvy v ukrajinskej kríze zase ruským firmám obmedzujú prístup na medzinárodné kapitálové trhy.

Čistú úrokovú maržu VTB v druhom kvartáli zvýšila na 2,5 % z úrovne 1,7 % v prvom štvrťroku. K zlepšeniu prispela aj ruská centrálna banka, keď znížila svoju hlavnú úrokovú sadzbu. Celková hodnota úverov poskytnutých bankou ku koncu druhého kvartálu predstavovala 8,6 bilióna RUB, v závere prvého štvrťroku to bolo 8,9 bilióna RUB. Úverovú aktivitu VTB utlmovala druhý kvartál v rade. Podiel nesplácaných pôžičiek na celkovom portfóliu klientskych úverov však k 30. júnu vzrástol na 7 % z úrovne 6,4 % v závere prvého štvrťroka.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies