Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Deutsche Bank
Ilustračné foto SITA/AP Photo/Michael Probst
22. decembra 2015 17:34 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Rozsah podozrivých transakcií Deutsche Bank by mohol byť väčší

Rozsah transakcií, ktoré mohli niektorým ruským klientom slúžiť na pranie špinavých peňazí by mohol dosahovať 10 mld. USD.

Spoločnosť Deutsche Bank mohla niektorým ruským klientom slúžiť ako centrum pre pranie špinavých peňazí. Rozsah podozrivých transakcií by mohol byť väčší, ako sa pôvodne očakávalo. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na svoj zdroj.

Skúmajú sa miliardové obchody
V októbri sa objavili informácie, že americké regulačné orgány rozšírili vyšetrovanie spoločnosti Deutsche Bank týkajúce sa prania špinavých peňazí v jej moskovskej divízii. Vyšetrovanie sa rozšírilo o prípadné nedodržanie sankcií. Regulačné orgány podľa októbrových informácií skúmajú obchody v hodnote 6 mld. USD. Hodnota podozrivých transakcií má podľa zdroja agentúry Reuters dosahovať 10 mld. USD. S touto informáciou oboznámil aj medzinárodné regulačné orgány.

Údajne sa obchádzajú štandardné pravidlá
Má pritom ísť o takzvané „zrkadlové obchody“, ktoré umožňujú presun finančných prostriedkov z jednej krajiny do druhej bez použitia normálnych procedúr, ktoré platia pre cezhraničné transfery peňažných prostriedkov. Banka mohla týmto spôsobom porušiť sankcie voči Rusku zavedené po anexii Krymu.
Deutsche Bank sa odmietla vyjadriť k rozsahu obchodov, uviedla však, že ide o „významný“ objem transakcií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies