Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NR SR, parlament
SITA/Marko Erd Rokovacia sála NR SR.
7. decembra 2017 19:21 OstatnéFinancie a ekonomika od voFinanciach.skSITA

Rozprava k rozpočtu skončila, hlasovanie bude budúci týždeň

Minister financií Peter Kažimír tvrdí, že urobí všetko pre to, aby sa navrhovaný rozpočet naplnil. Hlasovať o ňom budú poslanci v stredu 13. decembra.

Rozprava k návrhu rozpočtu na budúci rok sa v parlamente skončila. Poslancom na to tento rok stačili necelé dva rokovacie dni. Prekonali tak aj relatívne rýchly vlaňajšok, keď sa o rozpočte bavili tri rokovacie dni. Celkovo sa do rozpravy prihlásilo v písomnej aj ústnej časti 35 zákonodarcov, niektorí však napokon pre neúčasť v rokovacej sále prišli o možnosť vystúpiť k návrhu rozpočtu.

Šiesty Kažimírov rozpočet

Rozpravu ukončil vystúpením minister financií Peter Kažimír, ktorý si počas diskusie o rozpočte vypočul najmä kritiku odsúvania konsolidačných plánov. Čísla v aktuálnom rozpočte je však odhodlaný dodržať. „Toto je môj šiesty rozpočet a urobím všetko pre to, aby to, čo tu je čierne na bielom, aby sa stalo aj realitou,“ vyhlásil.

Návrh rozpočtu tak teraz čaká finálne hlasovanie, poslanci si ho naplánovali na stredu 13. decembra dopoludnia. Štvrtkové rokovanie parlamentu ukončila debata o rozpočte sociálnej poisťovne. V piatok by mali poslanci pokračovať v prerokúvaní ďalších bodov zameraných na sociálne veci.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame