Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Royal Bank of Scotland
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Frank Augstein
27. októbra 2017 17:18 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Royal Bank of Scotland vykázala zisk v treťom kvartáli za sebou

Banka, ktorú musel štát počas finančnej krízy zachraňovať pred kolapsom, dosiahla v treťom kvartáli čistý zisk 392 mil. GBP.

Britská štátom kontrolovaná banka Royal Bank of Scotland (RBS) dosiahla v treťom kvartáli čistý zisk 392 mil. GBP po strate 469 mil. GBP v rovnakom období minulého roka. Na výsledok pozitívne vplývala pokračujúca reštrukturalizácia a vyšší objem poskytnutých úverov. Zisk banka vykázala už v troch za sebou nasledujúcich štvrťrokoch.

Royal Bank of Scotland sa pred nástupom globálnej finančnej krízy vďaka svojej expanzívnej politike nakrátko stala najväčším úverovým ústavom na svete. V roku 2008 sa však dostala na pokraj kolapsu a štát ju zachraňoval odkúpením 72-percentného podielu za 45 mld. libier.

Hospodárenie banky RBS zaťažujú mimoriadne výdavky na pokuty a otvorené súdne spory. Vo februári RBS vykázala už deviatu za sebou nasledujúcu celoročnú stratu v celkovej výške 7 mld. GBP. Z tejto sumy vyčlenila 5,9 mld. GBP na náklady súvisiace s predajmi problémových hypotekárnych cenných papierov a ďalšími pochybeniami v čase finančnej krízy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame