Riaditeľom Commerzbank pre ČR a SR sa stal Michael Krüger

26. mája 2015 9:38
SITA
Commerzbank
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Michael Probst

Predchádzajúca riaditeľka Beate Simon nastúpila na pozíciu riaditeľky pobočky Commerzbank v Münsteri.

Novým riaditeľom Commerzbank pre Českú republiku a Slovensko sa stal Michael Krüger. Posilnil tak vedenie európskej divízie korporátneho bankovníctva Commerzbank – Mittelstandsbank International. Ako ďalej informovala spoločnosť, Krüger postúpil z pozície riaditeľa v Düsseldorfe na pozíciu riaditeľa pre Českú a Slovenskú republiku, kde nahradil Beate Simon. Tá nastúpila na pozíciu riaditeľky pobočky Commerzbank v Münsteri.

Michael Krüger začal svoju kariéru v roku 1987 ako trainee v Commerzbank AG v Krefelde. Po absolvovaní trainee programu na poradcu pre firemnú klientelu prešiel rôznymi pozíciami vo firemnom bankovníctve v tuzemsku i v zahraničí. Bol napríklad riaditeľom regionálnej pobočky v Aachene a členom vedenia pobočky v Brémach. Potom ako riaditeľ pobočky v Essene zodpovedal za celý tento región. Od júla 2013 bol riaditeľom pobočky v Düsseldorfe a viedol firemné bankovníctvo a financovanie verejného sektora regiónu Severozápad.

O spoločnosti

Commerzbank AG je vedúcou bankou v Nemecku a v Poľsku. Má zastúpenie vo viac ako 50 krajinách po celom svete. Commerzbank pôsobí na slovenskom trhu od roku 1995, kedy bola zriadená reprezentácia v Bratislave. Po získaní bankovej licencie v decembri 2003 sa stala plnohodnotnou pobočkou zahraničnej banky. Na Slovensku sa orientuje výhradne na firemnú klientelu. Commerzbank je od roku 1992 prítomná aj v Českej republike.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články