Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Britská libra, Anglicko
Ilustračné foto. pixabay.com
18. októbra 2017 13:21 OstatnéFinancie a ekonomika od voFinanciach.skSITA

Reálne príjmy britských domácností klesajú

Britské týždenné zárobky vrátane odmien medziročne stúpli o 2,2 %, ale augustová inflácia bola 2,9 %.

Rast príjmov domácností vo Veľkej Británii je naďalej pomalší ako inflácia, hoci miera nezamestnanosti v krajine zostáva na najnižšej úrovni za 42 rokov. Britský štatistický úrad ONS v stredu informoval, že priemerné týždenné zárobky vrátane odmien počas júna až augusta v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška stúpli o 2,2 percenta. Bez zahrnutia odmien zárobky posilnili o 2,1 percenta. Rast miezd v krajine tak naďalej zaostáva za infláciou, ktorá v auguste bola vo výške 2,9 percenta a v septembri vzrástla na 3 percentá, čiže najvyššie od roku 2012.

Britský štatistický úrad zároveň informoval, že počet nezamestnaných počas júna až augusta sa oproti predchádzajúcim trom mesiacom znížil o 52 tis. na 1,44 milióna. Miera nezamestnanosti v krajine tak klesla o 0,2 percentuálneho bodu na úroveň 4,3 percenta, čiže bola najnižšia od roku 1975.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies