Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
RBI albaniaheadoffice Raiffeisen
Ilustračné foto RBI
21. mája 2015 18:05 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

RBI sa dohodla na spôsobe predaja svojej poľskej dcéry

Dohoda s poľským regulačným úradom predpokladá, že Raiffeisen Bank International ešte pred dokončením predaja poľskej divízie umiestni 15 % jej akcií na varšavskej burze. Dokončenie transakcie skupina očakáva počas budúceho roka.

Rakúska skupina Raiffeisen Bank International AG (RIB) sa v Poľsku dohodla s regulačnými úradmi na spôsobe predaja svojej tamojšej dcéry. Banka o tom informovala vo štvrtok. Poľský regulačný úrad KNF pôvodne výmenou za súhlas s transakciou požadoval, aby RBI pred začatím predaja umiestnila na varšavskej burze 15 % akcií svojej poľskej dcéry. Skupina sa aktuálne zaviazala uskutočniť primárnu emisiu akcií (IPO) v čase medzi podpisom dohody s novým majiteľom poľskej divízie a zavŕšením predaja, uviedol finančný riaditeľ RBI Martin Grüll. S dokončením transakcie podľa neho skupina počíta v budúcom

Spoločnosť Raiffeisen Polbank je ôsmou najväčšou bankou na poľskom trh. Vznikla prevzatím poľských aktív od gréckej banky Ergasias EFG a ich následným zlúčením s poľskou dcérou RIB. Druhý najväčší poskytovateľ úverov na rozvíjajúcich sa trhoch v strednej a východnej Európe tento rok potvrdil, že v snahe zmierniť straty, ktoré utrpel na Ukrajine a v Maďarsku, plánuje predať svoje banky v Poľsku a Slovinsku a obmedziť aktivity v Rusku.

O spoločnosti

Raiffeisen Bank International pôsobí aj na Slovensku. Je majoritným akcionárom Tatra banky, ktorá bola do Obchodného registra SR zapísaná 1. novembra 1990. Tá od roku 2012 prevádzkuje na Slovensku aj Raiffeisen Bank, ktorá je vedená ako odštepný závod Tatra banky. Do skupiny Raiffeisen patrí aj Zuno Bank, ktorá komerčnú prevádzku začala v decembri 2010 a je modelom direct banky skupiny Raiffeisen pre trhy strednej a východnej Európy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies