Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

RBI nepotrebuje zvyšovať kapitál na dosiahnutie cieľov

RBI albaniaheadoffice Raiffeisen
Ilustračné foto RBI

Cieľovú hodnotu ukazovateľa kapitálovej primeranosti TIER 1 na úrovni 12 % do roku 2017 dosiahne Raiffeisen Bank International podľa šéfa Karla Seveldu bez zvyšovania kapitálu.

Rakúska banka Raiffeisen Bank International (RBI) nepotrebuje zvyšovať kapitál na to, aby dosiahla cieľovú hodnotu ukazovateľa kapitálovej primeranosti TIER 1 na úrovni 12 % do roku 2017. V rozhovore pre noviny Wirtschaftsblatt zverejnenom v pondelok to uviedol šéf spoločnosti Karl Sevelda. „Máme dostatok času do konca roku 2017 dosiahnuť cieľovú kapitálovú kvótu vo výške 12 %,“ povedal. „Očakávame, že sa nám ju podarí naplniť bez zvyšovania kapitálu,“ dodal šéf RBI.

Raiffeisen Bank International pôsobí aj na Slovensku. Je majoritným akcionárom Tatra banky, ktorá bola do Obchodného registra SR zapísaná 1. novembra 1990. Tá od roku 2012 prevádzkuje na Slovensku aj Raiffeisen Bank, ktorá je vedená ako odštepný závod Tatra banky.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 5. októbra 2015 10:07Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...