Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze, dolár
pixabay.com/ilustračné foto
8. marca 2019 9:07 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Rast objemu spotrebiteľských úverov v USA sa zrýchlil

Celkový objem úverov amerických spotrebiteľov v januári vzrástol o 17,05 mld. USD po decembrovom posilnení o 15,36 mld. USD.

Objem úverov, ktoré si v januári vzali americkí spotrebitelia, mierne stúpol, keďže po decembrovom spomalení sa zvýšilo požičiavanie si prostredníctvom kreditných kariet. Celkový objem úverov v januári vzrástol o 17,05 mld. USD po decembrovom posilnení o 15,36 mld. USD. Informoval o tom americký Federálny rezervný systém (Fed).

Objem pôžičiek v kategórii, ktorá zahŕňa úvery prostredníctvom kreditných kariet, sa zvýšil o 2,57 mld. USD po miernom decembrovom prírastku o 939 mil. USD.

Rast úverov v kategórii pokrývajúcej pôžičky na autá a študentské úvery zostal na silnej úrovni, keďže sa zväčšili o 14,47 mld. USD po decembrovom zvýšení o 14,42 mld. USD. Celkový objem úverov amerických spotrebiteľov tak v januári dosiahol novú rekordnú úroveň 4,03 bil. USD.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame