Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Karty visa
Ilustračné foto, pixabay.com
8. novembra 2018 8:58 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Rast objemu spotrebiteľských úverov v USA sa spomalil

Celkový objem spotrebiteľských pôžičiek v krajine v septembri stúpol o 10,9 mld. USD po augustovom posilnení o 22,9 mld. USD.

Objem úverov amerických spotrebiteľov v septembri posilnil, ale prírastok bol v porovnaní s augustom menej ako polovičný. Celkový objem spotrebiteľských úverov podľa sezónne upravených údajov stúpol o 10,9 mld. USD po augustovom zväčšení o 22,9 mld. USD.

Rast v auguste však bol najsilnejší za deväť mesiacov. Informoval o tom americký Federálny rezervný systém (Fed).

Úvery v kategórii, ktorá zahŕňa pôžičky na nákup áut a študentské pôžičky, sa v septembri zvýšili o 11,2 mld. USD. Úvery v segmente kreditných kariet však oslabili o 311,6 mil. USD po augustovom posilnení o 4,6 mld. USD. V medziročnom porovnaní celkový objem spotrebiteľských úverov v USA v septembri vzrástol o 3,3 percenta.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Ilustracne_foto_03.jpg

Prieskum: Slováci nákupné poukážky obľubujú, chceli by aj elektronické

12. novembra 2018 Financie všeobecne, Aktuality

Nákupné poukážky určitej nominálnej hodnoty a s presnou dobou platnosti sú medzi zákazníkmi na Slovensku známe a obľúbené. Potvrdili to aj výsledky prieskumu pre nákupné spoločenstvo Cashback World, podľa ktorého až 89 % opýtaných považuje nákupné poukážky za dobrú vec pre zákazníka. Súčasne by takmer tri štvrtiny respondentov (73 %) … Čítať ďalej

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies