Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dohoda, podpis, zmluva
Ilustračné foto. pixabay.com
30. októbra 2017 13:06 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Rakúska RBI podpísala dohodu o spolupráci so španielskou Banco Santander

Banky si budú vymieňať informácie o klientoch a ponúkať im služby na svojich domácich trhoch.

Rakúska banková skupina Raiffeisenbank International (RBI) podpísala zmluvu o spolupráci so španielskou bankou Banco Santander. Podľa vyhlásenia, ktoré zverejnila v pondelok RBI, budú obe spoločnosti zdieľať informácie o klientoch a ponúkať im služby na svojich domácich trhoch. Z partnerstva majú profitovať bežní zákazníci, malé a stredné firmy, ako aj nadnárodné koncerny.

RBI sa okrem Rakúska zameriava na strednú a východnú Európu, kým Banco Santander je silná v západnej Európe, ako aj v severnej a južnej Amerike. Prvé obchody v rámci zmluvy o partnerstve sú už podľa RBI uzatvorené. Banco Santander založená v roku 1857 „má významné trhové podiely“ v desiatich európskych krajinách, ako aj v severnej a južnej Amerike a z pohľadu trhovej kapitalizácie patrí medzi najväčšie banky na svete, uviedla RBI vo vyhlásení.

Ku koncu júna 2017 Banco Santander evidovala 131 mil. zákazníkov, 13 800 pobočiek a 200 tis. zamestnancov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame