Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
RBI albaniaheadoffice Raiffeisen
Ilustračné foto RBI
9. augusta 2018 10:05 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Raiffeisen Bank International s rastom polročného zisku o 29 %

Na hospodárenie pozitívne vplývalo ďalšie výrazné zníženie rezerv na nesplácané úvery.

Rakúska banková skupina Raiffeisen Bank International (RBI) dosiahla v prvom polroku čistý zisk 756 mil. eur, čo znamená v medziročnom porovnaní nárast o 29 percent. Na hospodárenie pozitívne vplývalo ďalšie výrazné zníženie rezerv na nesplácané úvery, uviedla spoločnosť vo štvrtok. V druhom kvartáli RBI vykázala konsolidovaný zisk 357 mil. eur, ktorý klesol z úrovne 399 mil. evidovanej v predchádzajúcom štvrťroku.

Vo výsledku sú totiž zohľadnené dopady predaja poľskej dcéry, na ktorom sa RBI dohodla v apríl s francúzskou bankou BNP Paribas. Transakcia zaťažila bilanciu skupiny čiastkou 121 mil. eur, keďže jej súčasťou nie je portfólio devízových úverov spoločnosti Polbanka, ktoré zostáva u RBI.

O spoločnosti

Raiffeisen Bank International pôsobí aj na Slovensku. Je majoritným akcionárom Tatra banky, ktorá bola do Obchodného registra SR zapísaná 1. novembra 1990. Tá od roku 2012 prevádzkuje na Slovensku aj Raiffeisen Bank, ktorá je vedená ako odštepný závod Tatra banky.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame