Raiffeisen Bank International má súhlas na kúpu retailovej divízie Citibank v ČR

5. januára 2016 13:24
SITA
RBI albaniaheadoffice Raiffeisen
Ilustračné foto RBI

Po českom protimonopolnom úrade transakciu schválila aj česká centrálna banka, kúpa nadobudne účinnosť koncom februára. 

Česká centrálna banka dala súhlas na to, aby česká dcéra rakúskej bankovej skupiny Raiffeisen Bank International (RBI), Raiffeisenbank, a. s., kúpila od Citibank jej divíziu retailového bankovníctva v Českej republike. Informovala o tom v utorok Raiffeisenbank. Podmienky dohody o predaji, ktorá sa uzavrela ešte v septembri, nezverejnili. Transakciu už pred centrálnou bankou schválil český protimonopolný úrad.

Kúpa by sa mala ukončiť do konca februára

Citibank v čase uzatvorenia dohody uviedla, že finančné podmienky nie sú pre ňu významné a dodala, že sa sústreďuje na expanziu služieb českým firmám, bankám a klientom z prostredia verejného sektora. Raiffeisenbank je piatou najväčšou bankou v Českej republike. Banka uviedla, že kúpa českej retailovej divízie Citibank sa zrealizuje do 29. februára.

Raiffeisen Bank International pôsobí aj na Slovensku. Je majoritným akcionárom Tatra banky, ktorá bola do Obchodného registra SR zapísaná 1. novembra 1990. Tá od roku 2012 prevádzkuje na Slovensku aj Raiffeisen Bank, ktorá je vedená ako odštepný závod Tatra banky.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články