Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Raiffeisen Bank International má súhlas na kúpu retailovej divízie Citibank v ČR

RBI albaniaheadoffice Raiffeisen
Ilustračné foto RBI

Po českom protimonopolnom úrade transakciu schválila aj česká centrálna banka, kúpa nadobudne účinnosť koncom februára. 

Česká centrálna banka dala súhlas na to, aby česká dcéra rakúskej bankovej skupiny Raiffeisen Bank International (RBI), Raiffeisenbank, a. s., kúpila od Citibank jej divíziu retailového bankovníctva v Českej republike. Informovala o tom v utorok Raiffeisenbank. Podmienky dohody o predaji, ktorá sa uzavrela ešte v septembri, nezverejnili. Transakciu už pred centrálnou bankou schválil český protimonopolný úrad.

Kúpa by sa mala ukončiť do konca februára
Citibank v čase uzatvorenia dohody uviedla, že finančné podmienky nie sú pre ňu významné a dodala, že sa sústreďuje na expanziu služieb českým firmám, bankám a klientom z prostredia verejného sektora. Raiffeisenbank je piatou najväčšou bankou v Českej republike. Banka uviedla, že kúpa českej retailovej divízie Citibank sa zrealizuje do 29. februára.
Raiffeisen Bank International pôsobí aj na Slovensku. Je majoritným akcionárom Tatra banky, ktorá bola do Obchodného registra SR zapísaná 1. novembra 1990. Tá od roku 2012 prevádzkuje na Slovensku aj Raiffeisen Bank, ktorá je vedená ako odštepný závod Tatra banky.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 5. januára 2016 13:24Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...