Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
RBI albaniaheadoffice Raiffeisen
Ilustračné foto RBI
14. novembra 2017 9:48 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Raiffeisen Bank International ku koncu septembra so ziskom 910 mil. eur

Čisté úrokové výnosy banky za január až september sa medziročne zvýšili o 2,2 % a čisté výnosy z poplatkov a provízií stúpli o 8 %.

Rakúska banková skupina Raiffeisen Bank International (RBI) za prvý až tretí kvartál tohto roka dosiahla konsolidovaný zisk v sume 910 mil. eur. V porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška to bol rast o 109,9 percenta. Čisté úrokové výnosy banky za január až september sa medziročne zvýšili o 2,2 percenta na sumu 2,391 mld. eur.

Rast čistých úrokových výnosov za január až september bol predovšetkým výsledkom ich zvýšenia v Rusku o 62 mil. eur, pričom na iných trhoch banka evidovala mierny pokles v dôsledku pretrvávajúcich nízkych úrokových sadzieb. Čisté výnosy banky z poplatkov a provízií za prvý až tretí kvartál medziročne stúpli o 8 percent na 1,271 mld. eur, pričom tomu pomohlo posilnenie mien vo východnej Európe. „Sme s týmito výsledkami veľmi spokojní,“ povedal generálny riaditeľ RBI Johann Strobl. „Celkové ekonomické oživenie v strednej a východnej Európe sa odzrkadľuje vo všetkých našich segmentoch. Vykázali sme zisky na všetkých našich trhoch,“ dodal.

O spoločnosti

Raiffeisen Bank International pôsobí aj na Slovensku. Je majoritným akcionárom Tatra banky, ktorá bola do Obchodného registra SR zapísaná 1. novembra 1990. Tá od roku 2012 prevádzkuje na Slovensku aj Raiffeisen Bank, ktorá je vedená ako odštepný závod Tatra banky.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame