Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pobočka VÚB
Ilustračné foto VÚB
24. apríla 2018 11:58 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA / voFinanciach.sk

Quatro Finančný Dom sa sťahuje do pobočiek VÚB banky

VÚB tak chce zvýšiť dostupnosť a zároveň klientom priniesť komplexnejšie riešenia ich finančných potrieb.

Quatro Finančný Dom sa rozhodol presťahovať svojich 22 pobočiek do pobočiek VÚB banky. Celý proces by mal byť ukončený k 30. júnu tohto roka. Ako uviedol vrchný riaditeľ retailového bankovníctva vo VÚB Martin Techman, dôvodom tohto rozhodnutia bolo, že Quatro už má mnoho klientov a VÚB má pomerne širokú pobočkovú sieť. “Využívanie 22 pobočiek Quatro je pre klientov menej pohodlné než využívať takmer 200 pobočiek VÚB,“ skonštatoval Techman.

Ako doplnil riaditeľ pre značku Quatro František Kaňa, na pobočke VÚB vedia klientom ponúknuť širšie portfólio produktov, ako bolo aktuálne poskytované v Quatro Finančných Domoch. Skupina VÚB si od toho sľubuje aj nárast novej klientely. “Tým, že pobočky VÚB budú vo väčšom kontakte s klientmi Quatra, aj úspešnosť a získavanie klientov pre VÚB bude vyššia,“ doplnil Techman.

Prvou v poradí bude pobočka Quatro v nákupnom centre Avion v Bratislave, ktorá sa už 23. apríla presunie len o niekoľko metrov ďalej do pobočky VÚB. Nasledovať ju bude pobočka v Prievidzi a postupne sa pridajú ďalšie. Skorší termín sťahovania pobočiek v Avione a Prievidzi súvisí s riadnym ukončením nájomných zmlúv v doterajších priestoroch.

Klientov budú informovať

Spoločnosť bude klientov o sťahovaní pobočiek Quatro do VÚB banky informovať na webe ako aj komunikáciou priamo na pobočkách s upresnením termínu, miesta smerovania a poskytovaných produktov a služieb. Pripravovaná zmena sa dotkne približne 20 tis. klientov opakovane využívajúcich sieť Quatra.

Všetky pobočky Quatro Finančný Dom sa presťahujú v rámci daného mesta a vo väčšine prípadov aj miesta. „Ak sa v nákupnom centre nachádza pobočka VÚB banky, budeme klientov prioritne smerovať tam. V opačnom prípade budú klientom k dispozícii služby Quatra na ostatných pobočkách VÚB banky v danom meste,“ dopĺňa  Techman.

Na pobočkách VÚB nebude pritom vyčlenené špeciálne miesto pre Quatro, klienti budú obslúžení predajcami VÚB banky. Služby Quatra budú na pobočkách VÚB banky poskytovať podľa Techmana v takom rozsahu, ako boli klienti zvyknutí.

Úspora nákladov aj investície

Techman dodal, že viac než o investície spojené so sťahovaním ide o úsporu. “Avšak v tomto prípade nie je úspora primárna motivácia,“ poznamenal Techman. Ale pravdou podľa neho je, že 22 pobočiek Quatra je v rovnakých lokalitách ako pobočky VÚB, čiže ide o úsporu. Budú s tým podľa Techmana spojené samozrejme aj náklady, predovšetkým zrušenie sietí Quatro Finančných Domov a úprava existujúcich pobočiek. “Ale tie náklady sú z pohľadu celkovej investície relatívne zanedbateľné,“ podotkol Techman.

Všeobecná úverová banka vznikla 1. januára 1990 vyčlenením komerčných aktivít pre firemných klientov na území SR zo Štátnej banky československej ako štátny peňažný ústav. V roku 1992 sa pretransformovala na akciovú spoločnosť patriacu pod Fond národného majetku SR. Koncom roku 2001 získala väčšinový podiel vo VÚB talianska banková skupina IntesaBci, v súčasnosti Intesa Sanpaolo.
Značka Quatro vznikla v roku 1999 a je symbolom nakupovania na splátky.V súčasnosti je Quatro súčasťou bankovej skupiny VÚB Intesa Sanpaolo. Objem požičaných peňazí za splátkový predaj cez Quatro dosiahol v roku 2017 sumu 54,3 mil. eur, celkovo vrátane Quatro pôžičiek a Quatro kariet je to 183,4 mil. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame