Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Prvá penzijná
Ilustračné foto Prvá penzijná
16. septembra 2015 12:01 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Prvá penzijná dosiahla za polrok zisk 2,89 mil. eur

V medziročnom porovnaní je to nárast o 9,2 %.

Prvá penzijná správcovská spoločnosť Poštovej banky dosiahla v prvom polroku čistý zisk 2,89 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to nárast o 9,2 %. Ako ďalej vyplýva z údajov zverejnených v priebežnej účtovnej závierke, čisté výnosy z poplatkov a provízií stúpli o 11,1 % na 4,72 mil. eur. Prevádzkové výnosy tak vzrástli o 9,7 % na 4,83 mil. eur. No vzrástli aj prevádzkové náklady, a to o 17,7 % na 1,08 mil. eur. Čistá hodnota majetku bola na konci júna na úrovni 5,08 mil. eur.

V minulom roku dosiahla spoločnosť čistý zisk 5,8 mil. eur. V porovnaní s rokom 2013 je to zvýšenie o 61,2 %. Celkový objem spravovaného majetku medziročne vzrástol vlani o viac ako 33 mil. eur. Pre rok 2015 firma nepredpokladá vznik rizika, ktoré by mohlo výraznejšie ovplyvniť plánovaný zisk. Dôvodom je reálny potenciál očakávaných nových investícií do spravovaných podielových fondov.

Prvá penzijná správcovská spoločnosť Poštovej banky je správcovská spoločnosť, ktorej hlavnou úlohou je zhromažďovanie, správa a zhodnocovanie peňažných prostriedkov prostredníctvom investovania do nástrojov peňažného a kapitálového trhu. Jediným akcionárom spoločnosti je Poštová banka. Spoločnosť ponúka možnosť investovať prostredníctvom podielových fondov už od začiatku svojho pôsobenia na slovenskom kapitálovom trhu, teda od roku 1995. Konečným väčšinovým vlastníkom je skupina J&T.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies