Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Prvá penzijná
Ilustračné foto Prvá penzijná
24. mája 2015 10:28 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Prvá penzijná dosiahla v minulom roku zisk 5,8 mil. eur

V porovnaní s rokom 2013 je to zvýšenie o 61,2 %.

Prvá penzijná správcovská spoločnosť Poštovej banky dosiahla v minulom roku čistý zisk 5,8 mil. eur. V porovnaní s rokom 2013 je to zvýšenie o 61,2 %. Ako ďalej vyplýva z údajov zverejnených spoločnosťou, výnosy firmy z poplatkov a provízií vzrástli o 30,8 % na 11,9 mil. eur. Náklady spoločnosti na poplatky a provízie sa zvýšili o 23,9 % na 2,7 mil. eur. Čisté výnosy z poplatkov a provízií tak stúpli o 32,9 % na 9,2 mil. eur.

O spoločnosti

Prvá penzijná správcovská spoločnosť Poštovej banky je správcovská spoločnosť, ktorej hlavnou úlohou je zhromažďovanie, správa a zhodnocovanie peňažných prostriedkov prostredníctvom investovania do nástrojov peňažného a kapitálového trhu. Jediným akcionárom spoločnosti je Poštová banka. Spoločnosť ponúka možnosť investovať prostredníctvom podielových fondov už od začiatku svojho pôsobenia na slovenskom kapitálovom trhu, teda od roku 1995. Konečným väčšinovým vlastníkom je skupina J&T.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame