Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ECB
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Michael Probst
1. októbra 2015 15:02 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Program kvantitatívneho uvoľňovania ECB funguje, tvrdí Jazbec

„V tomto momente nie je potrebné nič meniť,“ vyhlásil člen Rady guvernérov Európskej centrálnej banky Boštjan Jazbec.

Program kvantitatívneho uvoľňovania Európskej centrálnej banky (ECB) funguje a nateraz ho netreba meniť, uviedol člen Rady guvernérov ECB Boštjan Jazbec. „Kľúčový je rámec kvantitatívneho uvoľňovania a tento rámec stále funguje a bude fungovať, kým nezískame lepšie, detailnejšie údaje, ktoré by poukázali na možnú zmenu,“ povedal Jazbec. „V tomto momente nie je potrebné nič meniť,“ dodal.

Zároveň uviedol, že rozpočtové a investičné politiky vlád musia dopĺňať program kvantitatívneho uvoľňovania. „Tieto politiky sú kľúčom pre fungovanie monetárnej politiky ECB… zabezpečujú udržateľný hospodársky rast,“ vyhlásil Jazbec s tým, že monetárna politika vždy účinkuje s určitým oneskorením.

ECB minulý mesiac uviedla, že sa zvyšuje riziko, že miera inflácie v roku 2017 nedosiahne cieľovú hodnotu, ktorá je tesne pod hranicou dvoch percent. ECB zároveň vyhlásila, že je pripravená upraviť rozsah, štruktúru a dĺžku trvania programu kvantitatívneho uvoľňovania, ktorý sa začal v marci.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies