Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Privatbanka
Ilustračné foto SITA/Privatbanka/Peter Frolo
15. mája 2018 12:39 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Privatbanka zvýšila štvrťročný zisk na viac ako 2 mil. eur

Kvartálny zisk spoločnosti v medziročnom porovnaní vzrástol z úrovne 1,27 mil. eur.

Privatbanka dosiahla od začiatku januára do konca marca čistý zisk 2,13 mil. eur. Ako ďalej vyplýva z účtovnej závierky, v medziročnom porovnaní je to nárast o 67,7 %. V prvých troch mesiacoch minulého roka totiž vykázala zisk 1,27 mil. eur. Čisté úrokové výnosy stúpli v medziročnom porovnaní o 15,4 % na 3,15 mil. eur. Čisté prijaté poplatky a provízie sa zvýšili o 27,8 % na 2,81 mil. eur.

Privatbanka dosiahla v minulom roku zisk po zdanení vo výške 9,4 mil. eur. Ako vyplýva z výročnej správy spoločnosti, v medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 4 %. V tomto roku banka počíta s čistým ziskom v objeme 7,4 mil. eur, čo by teda predstavovalo medziročné zníženie zhruba o 27 %. Bilančná suma predstavovala na konci vlaňajška 657,5 mil. eur. Na konci tohto roka plánuje spoločnosť dosiahnuť bilančnú sumu na úrovni 707 mil. eur.

O spoločnosti

Privatbanka, ktorá do konca októbra 2005 vystupovala pod názvom Banka Slovakia, vznikla zakladateľskou zmluvou 2. augusta 1995. V roku 2003 sa jej majoritným akcionárom stala rakúska banka Meinl Bank AG. O slovenskú banku prejavila záujem finančná skupina Penta a v prvej polovici júla 2007 koncentráciu schválil Protimonopolný úrad SR. V súčasnosti už vlastní skupina Penta v Privatbanke 100 % akcií. Banka sa špecializuje na poskytovanie služieb privátneho bankovníctva. Druhou hlavnou oblasťou činnosti banky je korporátne bankovníctvo.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame