Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Privatbanka Digital Park II
Ilustračné foto Privatbanka
29. júla 2018 13:39 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Privatbanka dosiahla za polrok zisk 5,35 mil. eur

V medziročnom porovnaní sa zisk banky zvýšil o 44,5 %.

Privatbanka dosiahla v prvých šiestich mesiacoch tohto roka čistý zisk 5,35 mil. eur. Ako ďalej vyplýva z informácií zverejnených spoločnosťou, v medziročnom porovnaní je to nárast o 44,5 %. Čisté úrokové výnosy vzrástli o 22,6 % na 6,64 mil. eur. Čisté prijaté poplatky a provízie zaznamenali v medziročnom porovnaní nárast o 42,7 % na 6,5 mil. eur. Bilančná suma bola na konci júna tohto roka vo výške 709 mil. eur.

V minulom roku dosiahla banka zisk po zdanení vo výške 9,4 mil. eur. Ako vyplýva z výročnej správy spoločnosti, v medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 4 %. V tomto roku banka počíta s čistým ziskom v objeme 7,4 mil. eur, čo by teda predstavovalo medziročné zníženie zhruba o 27 %. Bilančná suma predstavovala na konci vlaňajška 657,5 mil. eur.

Privatbanka, ktorá do konca októbra 2005 vystupovala pod názvom Banka Slovakia, vznikla zakladateľskou zmluvou 2. augusta 1995. V roku 2003 sa jej majoritným akcionárom stala rakúska banka Meinl Bank AG. O slovenskú banku prejavila záujem finančná skupina Penta a v prvej polovici júla 2007 koncentráciu schválil Protimonopolný úrad SR. V súčasnosti už vlastní skupina Penta v Privatbanke 100 % akcií. Banka sa špecializuje na poskytovanie služieb privátneho bankovníctva. Druhou hlavnou oblasťou činnosti banky je korporátne bankovníctvo.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame