Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Privatbanka Digital Park II
Ilustračné foto Privatbanka
14. mája 2015 12:37 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Privatbanka dosiahla za kvartál zisk 1,2 mil. eur

Za celý tento rok spoločnosť počíta so ziskom na úrovni 5,2 mil. eur.

Privatbanka dosiahla v prvom kvartáli tohto roka zisk 1,2 mil. eur. V porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška je to zvýšenie o 31,6 %. Ako ďalej vyplýva z informácií zverejnených bankou, štvrťročné čisté úrokové výnosy stúpli medziročne o 13,2 % na 3,7 mil. eur. Zisk z poplatkov a provízií vzrástol o 60,7 % na 1,5 mil. eur. Za celý tento rok spoločnosť počíta so ziskom na úrovni 5,2 mil. eur.

V minulom roku banka dosiahla čistý zisk 4,76 mil. eur. V medziročnom porovnaní to znamená zvýšenie o 9,4 %. Čisté úrokové výnosy stúpli o 20 % na hodnotu 14,5 mil. eur. Na sumu 7,3 mil. eur sa zvýšili aj čisté výnosy z poplatkov a provízií. K celkovému zisku banky vo významnej miere prispel aj čistý zisk z obchodovania s cennými papiermi a čistý zisk z devízových a derivátových obchodov, ktorý v roku 2014 dosiahol výšku takmer 1,7 mil. eur.

Privatbanka, ktorá do konca októbra 2005 vystupovala pod názvom Banka Slovakia, vznikla zakladateľskou zmluvou 2. augusta 1995. V roku 2003 sa jej majoritným akcionárom stala rakúska banka Meinl Bank AG. O slovenskú banku prejavila záujem finančná skupina Penta a v prvej polovici júla 2007 koncentráciu schválil Protimonopolný úrad SR. V súčasnosti už vlastní skupina Penta v Privatbanke 100 % akcií. Banka sa špecializuje na poskytovanie služieb privátneho bankovníctva. Druhou hlavnou oblasťou činnosti banky je korporátne bankovníctvo.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame