Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bankomat Prima banka
Ilustračné foto Prima banka
17. júla 2017 12:52 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA, voFinanciach.sk

Prima banka zvýšila polročný zisk o 3 % na necelých 7 mil. eur

K výsledkom prispelo okrem iného trvalé zameranie banky na jednoduchosť a vnútornú efektivitu.

Prima banka dosiahla v prvom polroku čistý zisk 6,8 mil. eur. V medziročnom porovnaní ho zvýšila o 3 %. K výsledkom podľa vyjadrení spoločnosti prispelo okrem iného trvalé zameranie banky na jednoduchosť a vnútornú efektivitu. Vďaka tomu sa banke podarilo v medziročnom porovnaní znížiť prevádzkové náklady o 6 %. Rast banky ťahali najmä retailové úvery.
Úvery a vklady rástli
Objem úverov obyvateľstvu medziročne firma zvýšila o 19 % na 1,321 mld. eur. Celkový objem hypoték v medziročnom porovnaní vrástol o viac ako 20 % na 1,170 mld. eur. Spotrebné úvery stúpli o 11 % na 140 mil. eur. Vklady obyvateľstva banke medziročne vzrástli o takmer 10 % na celkový objem 1,363 mld. eur. Zostatky na bežných účtoch medziročne stúpli o viac ako 33 %. Kontinuálny rast zaznamenávajú podľa vyjadrení spoločnosti aj termínované vklady, ktorých objem medziročne posilnil na 814 mil. eur.

Silný biznisový rast opäť vo veľkej miere podporila aj široká predajná sieť Prima banky v podobe 113 pobočiek a 236 bankomatov, ktoré majú klienti aktuálne k dispozícii vo všetkých 79 okresoch Slovenska. Prima banka pokračovala v rozširovaní svojej pobočkovej a bankomatovej siete a počas prvého polroka sa stala treťou najväčšou v rámci pobočkovej siete.

Kľúčové údaje k 30. júnu 2017 – medziročné porovnanie:

•    medziročný nárast objemu úverov o 12 % na 1 866 mil. €
•    medziročný nárast objemu retailových úverov o 19 % na 1 321 mil. €
•    medziročný nárast vkladov o 10 % na 2 016 mil. €
•    medziročný nárast retailových vkladov o 10 % na 1 363 mil. €
•    zvýšenie počtu pobočiek na celkovo 113 a bankomatov na celkovo 236
•    silná kapitálová primeranosť 12,3 %, kapitál Tier-I na úrovni 11,0 %
•    veľmi silná likvidita, pomer úverov a vkladov na úrovni 92 %
•    medziročné zlepšenie hospodárskeho výsledku o 3 % z 6,6 mil. € na 6,8 mil. €
Zlúčenie so Sberbank sa blíži
S Prima bankou sa 1. augusta zlúči Sberbank Slovensko, pričom nástupníckou spoločnosťou sa stane Prima banka. Klienti Sberbank budú môcť aj po právnom zlúčení využívať svoje produkty a služby tak ako doteraz. Zachované ostanú ich pôvodné čísla účtov, platobné karty, ako aj elektronické bankovníctvo.
O spoločnosti
Prima banka Slovensko pôsobí na slovenskom trhu od roku 1993 a v rámci doterajšieho fungovania spoločnosti je to už jej tretí názov. V máji 2000 sa majoritným akcionárom, v tom čase Prvej komunálnej banky, stala finančná skupina Dexia. Pod názvom Prvá komunálna banka vystupovala do konca septembra 2003, následne sa zmenila na Dexia banku Slovensko. Skupina Dexia v závere roka 2010 predala svoj podiel investičnej skupine Penta. Od januára 2012 sa Dexia banka zmenila na Prima banku.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies