Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pobočka Prima banka
Ilustračné foto Prima banka
1. januára 2016 13:22 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Prima banka v roku 2015 rástla

Cieľom Prima banky v roku 2016 bude aj napriek negatívnemu vplyvu regulácie a legislatívnych zmien potvrdiť dynamické tempo rastu.

Prima banka počíta, že za rok 2015 výrazne zvýši ziskovosť. „Aj na základe priebežných výsledkov počas roka očakávame výrazné medziročné zlepšenie hospodárskych výsledkov za rok 2015,“ skonštatovala PR špecialistka Prima banky Ľuboslava Šillerová. Už v rámci deväťmesačného hospodárenia banka medziročne zvýšila zisk z úrovne 389 tis. eur na 4 mil. eur. Za výsledkami stojí najmä rast počtu klientov a retailových úverov, ako aj trvalé zameranie na vnútorné zjednodušovanie a efektivitu.

Úvery obyvateľstvu stúpli
Portfólio úverov obyvateľstvu ku koncu septembra medziročne rástlo o 38 %. Pod ich výrazné tempo rastu sa pozitívne podpísali podľa Šillerovej najmä hypotéky so 41-percentným medziročným rastom. Pôžičky medziročne rástli o 28 %. Plynule rástlo aj portfólio depozít, za čím stojí aj pokračujúci rast počtu nových klientov. Vďaka ich aktivite rástli zostatky na bežných účtoch medziročne o 32 %.

Banka chce rásť aj v novom roku
Aj v roku 2016 bude banka pokračovať v napĺňaní dlhodobej stratégie zameranej na rýchlosť, jednoduchosť, férovosť a transparentnosť. „Našim cieľom v roku 2016 bude potvrdiť dynamické tempo rastu vo všetkých kľúčových oblastiach nášho biznisu, a to aj v prostredí, ktoré bude veľmi negatívne ovplyvňované ďalšou reguláciou a legislatívnymi zmenami ako aj celkovo nízkou úrovňou úrokových sadzieb,“ povedala Šillerová. Banka bude pokračovať aj v ďalšom rozširovaní pobočkovej a bankomatovej siete a zameria sa aj na remodeling pôvodných pobočiek.
Prima banka Slovensko pôsobí na slovenskom trhu od roku 1993 a v rámci doterajšieho fungovania spoločnosti je to už jej tretí názov. V máji 2000 sa majoritným akcionárom, v tom čase Prvej komunálnej banky, stala finančná skupina Dexia. Pod názvom Prvá komunálna banka vystupovala do konca septembra 2003, následne sa zmenila na Dexia banku Slovensko. Skupina Dexia v závere roka 2010 predala svoj podiel investičnej skupine Penta. Od januára 2012 sa Dexia banka zmenila na Prima banku.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies