Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pobočka Prima banka
Ilustračné foto Prima banka
10. augusta 2018 13:03 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA / voFinanciach.sk

Prima banka v prvom polroku s rastom zisku o 36 %

Prima banka má podľa jej vyjadrení za sebou historicky najlepší polrok.

Prima banka Slovensko dosiahla v prvom polroku čistý zisk 9,2 mil. eur. V medziročnom porovnaní to znamená nárast o 36 %. Za prvých šesť mesiacov tohto roka zaznamenala Prima banka podľa jej vyjadrení svoj historicky najsilnejší organický rast a posilnila svoju pozíciu vo všetkých kľúčových oblastiach biznisu.

Rástli úvery aj vklady

Kľúčovú úlohu v tohtoročnom raste banky zohrali opäť najmä retailové úvery, ťahané rastom hypoték. Celkové portfólio hypoték vzrástlo v prvom polroku medziročne o 63 % na 1,9 mld. eur. Objem spotrebných úverov vzrástol v medziročnom porovnaní o 35 % na takmer 200 mil. eur. Celkové úvery obyvateľstvu medziročne vzrástli o 60 % na 2,1 mld. eur.

Rekordné rasty zaznamenala banka aj v počte klientov. Aj vďaka tomu vzrástli v medziročnom porovnaní zostatky na bežných účtoch o 73 % na viac ako 760 mil. eur. Objem termínovaných vkladov banka medziročne zvýšila o 48 % na 1,2 mld. eur. Celkové vklady obyvateľstva tak medziročne vzrástli o viac ako 57 % na 2,1 mld. eur.

Zameranie na jednoduchosť

Prima banka je bankou s treťou najväčšou sieťou pobočiek a bankomatov a za svoje historicky najlepšie biznisové obdobie vďačí vo veľkej miere práve širokej predajnej sieti v podobe 125 pobočiek a takmer 300 bankomatov, ktoré majú klienti k dispozícii vo všetkých 79 okresoch Slovenska.

Za pozitívnymi výsledkami však stojí podľa banky aj zameranie banky na jednoduchosť, vnútornú efektivitu a spokojnosť klientov, nastavenie procesov pri poskytovaní produktov a služieb, ako aj kvalita klientskeho portfólia.

O spoločnosti

Prima banka Slovensko pôsobí na slovenskom trhu od roku 1993 a v rámci doterajšieho fungovania spoločnosti je to už jej tretí názov. V máji 2000 sa majoritným akcionárom, v tom čase Prvej komunálnej banky, stala finančná skupina Dexia. Pod názvom Prvá komunálna banka vystupovala do konca septembra 2003, následne sa zmenila na Dexia banku Slovensko. Skupina Dexia v závere roka 2010 predala svoj podiel investičnej skupine Penta. Od januára 2012 sa Dexia banka zmenila na Prima banku. So Sberbank Slovensko sa Prima banka zlúčila 1. augusta 2017.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame