Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pobočka Prima banka
Ilustračné foto Prima banka
7. januára 2018 11:45 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Prima banka očakáva zlepšenie hospodárskeho výsledku

Deväťmesačný zisk banky vzrástol o 5 % na 8,9 mil. eur.

Prima banka očakáva za celý rok 2017 celkové medziročné zlepšenie hospodárskeho výsledku. Už deväťmesačný zisk vzrástol o 5 % na 8,9 mil. eur. Približne pätinu celkového medziročného rastu tvoril organický rast Prima banky. Pod zvyšnú časť sa podpísal jednorazový vplyv v podobe prevzatia portfólia bývalej Sberbank Slovensko k 1. augustu 2017.

Ako ďalej informovala hovorkyňa Prima banky Eva Čonková, spoločnosť hodnotí rok 2017 ako úspešný. V kľúčových oblastiach biznisu banka rástla. V oblasti retailových úverov spoločnosť zaznamenala podľa jej vyjadrení historicky najlepšie výsledky, a to predovšetkým vďaka hypotékam. Banke rástol aj počet aktívnych klientov. “Počas roka sme úspešne zvládli prevzatie bývalej Sberbank Slovensko, vďaka čomu obsluhujeme o niečo väčšie portfólio klientov,“ uviedla Čonková.

Konkurenčný boj bude intenzívnejší

Rok 2018 bude naďalej podľa Čonkovej výrazne ovplyvnený prostredím nízkych úrokových sadzieb, sprísňujúcou sa reguláciou a ešte intenzívnejším konkurenčným bojom. “Napriek tomu veríme, že sa nám podarí pokračovať v nastavenom dynamickom raste a obhájiť pozitívne hospodárske výsledky. Aj naďalej budeme pokračovať v napĺňaní našej dlhodobej stratégie zameranej na rozvoj retailu,“ dodala Čonková.

Prima banka Slovensko pôsobí na slovenskom trhu od roku 1993 a v rámci doterajšieho fungovania spoločnosti je to už jej tretí názov. V máji 2000 sa majoritným akcionárom, v tom čase Prvej komunálnej banky, stala finančná skupina Dexia. Pod názvom Prvá komunálna banka vystupovala do konca septembra 2003, následne sa zmenila na Dexia banku Slovensko. Skupina Dexia v závere roka 2010 predala svoj podiel investičnej skupine Penta. Od januára 2012 sa Dexia banka zmenila na Prima banku. So Sberbank Slovensko sa Prima banka zlúčila 1. augusta 2017.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies