Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pobočka Prima banka
Ilustračné foto Prima banka
27. decembra 2018 9:48 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Prima banka očakáva za rok 2018 medziročný nárast zisku

V roku 2018 sa banke darilo predovšetkým v oblasti retailových úverov a v získavaní nových aktívnych klientov.

Prima banka má za sebou historicky najúspešnejší rok. V roku 2018 sa banke darilo predovšetkým v oblasti retailových úverov a v získavaní nových aktívnych klientov. „Aj v roku 2018 sme rástli naďalej výrazne rýchlejšie ako trh, vďaka čomu očakávame ďalšie medziročné zlepšenie hospodárskeho výsledku,“ povedala riaditeľka marketingu a komunikácie Prima banky Eva Čonková.

Od začiatku januára do konca septembra 2018 dosiahla banka čistý zisk 12,26 mil. eur pri medziročnom náraste o 38,4 %. „V druhej polovici roka 2018 sa nám podarilo ešte viac posilniť našu pozíciu na trhu aj v oblasti hypoték, kde sme zaznamenali naše historicky najlepšie výsledky. V medziročnom porovnaní sme poskytli o viac ako 50 % väčší objem nových hypoték, než v roku 2017,“ skonštatovala Čonková.

Aj v roku 2019 chce Prima banka pokračovať v napĺňaní svojej dlhodobej stratégie zameranej na rozvoj retailu. Jej cieľom bude pokračovať v nastavenom dynamickom raste banky a v pozitívnych hospodárskych výsledkoch. „Vzhľadom na čoraz náročnejšie trhové prostredie bude pre nás zároveň dôležité udržať si aj naďalej maximálnu vnútornú efektivitu, konzervatívny prístup pri poskytovaní retailových úverov a našu vysokú kvalitu portfólia retailových úverov,“ dodala Čonková.

O spoločnosti

Prima banka Slovensko pôsobí na slovenskom trhu od roku 1993 a v rámci doterajšieho fungovania spoločnosti je to už jej tretí názov. V máji 2000 sa majoritným akcionárom, v tom čase Prvej komunálnej banky, stala finančná skupina Dexia. Pod názvom Prvá komunálna banka vystupovala do konca septembra 2003, následne sa zmenila na Dexia banku Slovensko. Skupina Dexia v závere roka 2010 predala svoj podiel investičnej skupine Penta. Od januára 2012 sa Dexia banka zmenila na Prima banku. So Sberbank Slovensko sa Prima banka zlúčila 1. augusta 2017.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame