Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prima banka evidovala v prvom kvartáli zisk 1,02 mil. eur

Pobočka Prima banka
Ilustračné foto Prima banka

V prvých troch mesiacoch vlaňajška bol zisk banky 111 tis. eur.

Prima banka Slovensko zaznamenala v prvom kvartáli tohto roka výrazný medziročný nárast čistého zisku. Kým v prvých troch mesiacoch vlaňajška to bolo 111 tis. eur, tak v tomto roku to ku koncu marca bolo 1,02 mil. eur. Vďaka dynamickému rastu biznisu rástol podľa vyjadrení banky čistý úrokový výnos medziročne takmer o 35 % na sumu 15,96 mil. eur.

V úvode roku sa banke opäť darilo najmä v úveroch obyvateľstvu, ktorých objem medziročne vzrástol o 47 % na 773 mil. eur. Najrýchlejšie tempo rastu pritom zaznamenali hypotéky s 50-percentným medziročným rastom na 658 mil. eur. Retailové vklady sa zvýšili o 3,5 % na 1,051 mld. eur. „V apríli uplynuli štyri roky od začiatku budovania Prima banky a aj výsledky za prvý štvrťrok potvrdili správnosť nastavenej stratégie zameranej na rozvoj retailu. Biznisové aj hospodárske výsledky sú výrazne lepšie, ako sme v tejto fáze rozvoja banky plánovali a v dynamickom raste chceme pokračovať aj naďalej,“ uviedol generálny riaditeľ Prima banky Jan Rollo.

Prima banka Slovensko pôsobí na slovenskom trhu od roku 1993 a v rámci doterajšieho fungovania spoločnosti je to už jej tretí názov. V máji 2000 sa majoritným akcionárom, v tom čase Prvej komunálnej banky, stala finančná skupina Dexia. Pod názvom Prvá komunálna banka vystupovala do konca septembra 2003, následne sa zmenila na Dexia banku Slovensko. Skupina Dexia v závere roka 2010 predala svoj podiel investičnej skupine Penta. Od januára 2012 sa Dexia banka zmenila na Prima banku.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 6. mája 2015 11:49Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...