Predstavenstvo poisťovne Generali sa od marca zmení

15. februára 2016 16:23
voFinanciach.sk
Generali
Ilustračné foto Generali

Pribudne nový člen predstavenstva, stane sa ním Igor Palkovič, ktorý pracoval predtým v KPMG.

Od 1. marca nastanú v predstavenstve Generali poisťovňe zmeny. Igora Palkoviča vymenujú za nového námestníka generálneho riaditeľa pre Rezort Financií a zároveň za člena predstavenstva. Juraj Jurčík, doterajší námestník Rezortu Financií a člen predstavenstva, prevezme od 1. marca riadenie Rezortu Obchodu.

“Zmeny v predstavenstve našej poisťovne potvrdzujú ambície poisťovne Generali posilňovať svoju pozíciu na slovenskom trhu. Igor Palkovič a Juraj Jurčík svojimi dlhoročnými skúsenosťami z finančného sektora prispejú k dosiahnutiu tohto cieľa,”  uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ poisťovne Generali Roman Juráš.

Palkovič prichádza z KPMG

Igor Palkovič nastupuje do poisťovne Generali z medzinárodnej spoločnosti KPMG, kde pôsobil na pozícii Audit Director. Igor Palkovič má viac ako dvadsaťročné skúsenosti v audite, účtovníctve a poradenstve so zameraním a širokou expertízou v poisťovníctve. Vyštudoval Ekonomickú univerzitu v Bratislave.

Generali Poisťovňa

Jurčík je v Generali od roku 1997

Juraj Jurčík má v poisťovníctve rozsiahle a dlhoročné skúsenosti na manažérskej úrovni. V skupine Generali pôsobí od roku 1997, kde pracoval na mnohých riadicich pozíciách na Slovensku i v zahraničí. Od roku 2013 riadi Rezort Financií v Generali Poisťovňi. Vyštudoval Ekonomickú univerzitu v Bratislave a na Nottingham Trent University vo Veľkej Británii získal titul Master of Business Administration v odbore strategický manažment.

Generali Poisťovňa

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?

Podobné články