Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro, peniaze, karty, vianoce
Ilustračné foto. stockimages/FreeDigitalPhotos.net
12. decembra 2017 18:33 Financie všeobecneSpotrebiteľ od voFinanciach.skvoFinanciach.sk/SITA

Pred Vianocami žiadne reklamy na pôžičky? Poslanci Sme rodina s týmto nápadom neuspeli.

Opoziční poslanci z hnutia Sme rodina tvrdia, že svojim návrhom chceli chrániť Slovákov pred neúmerným zadlžovaním.

Predvianočné obdobie bez reklám na pôžičky. Také sú predstavy opozičných poslancov z hnutia Sme rodina Borisa Kollára. Prostredníctvom novely zákona o reklame chceli totiž v období od 1. novembra do 24. decembra zakázať reklamu na spotrebné úvery, pôžičky a finančné lízingy. V parlamente však so svojim návrhom neuspeli. Nedostal sa totiž ani do druhého čítania, keď ho zo 140 prítomných poslancov podporilo iba 46 zákonodarcov.

Chceli aj upozornenie

Predstavitelia hnutia Sme rodina pri tejto novele argumentovali tým, že občanov Slovenska by chránila pred neúmerným zadlžovaním sa, ktoré môže viesť k exekúcii a následnému predaju ich osobného majetku. Opoziční poslanci tiež chceli zaviesť povinnosť, aby reklama na spotrebné úvery, pôžičky a finančné lízingy obsahovala preventívne varovné označenie: „Nesplácanie záväzku môže viesť k exekúcii a následnému predaju Vášho osobného majetku“.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame