Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pobočka Prima banka
Ilustračné foto Prima banka
21. mája 2015 9:08 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Pre výhodnejšiu ponuku by zmenila banku väčšina Slovákov

Až 71 % Slovákov by bolo ochotných zmeniť svoju banku kvôli výhodnejšej ponuke inej banky, zvyšných 29 % ľudí od toho odrádza najmä zvyk a pohodlnosť.

Sedem z desiatich Slovákov by za výhodnejšou ponukou odišlo do inej banky. Zvyšných klientov od tohto kroku odrádza najmä to, že sú zvyknutí na vlastnú banku alebo v nej majú viacero produktov. A nájdu sa aj takí klienti, ktorí sa boja komplikácií, veľkej byrokracie alebo dlhých vybavovačiek. Vyplynulo to z prieskumu Prima banky, ktorý pre ňu uskutočnila prieskumná agentúra 2muse v októbri minulého roka na vzorke 600 respondentov.

Refinancovanie

Najviac klientov v súčasnosti mení banku podľa Prima banky z dôvodu refinancovania spotrebného úveru a hypotéky. „Záujem klientov o prenesenie spotrebného úveru aj hypotéky každým rokom stúpa,“ uviedla riaditeľka divízie riadenia produktov Prima banky Henrieta Gahérová.

O spoločnosti

Prima banka Slovensko pôsobí na slovenskom trhu od roku 1993 a v rámci doterajšieho fungovania spoločnosti je to už jej tretí názov. V máji 2000 sa majoritným akcionárom, v tom čase Prvej komunálnej banky, stala finančná skupina Dexia. Pod názvom Prvá komunálna banka vystupovala do konca septembra 2003, následne sa zmenila na Dexia banku Slovensko. Skupina Dexia v závere roka 2010 predala svoj podiel investičnej skupine Penta. Od januára 2012 sa Dexia banka zmenila na Prima banku.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies