Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vienna Insurance Group
Ilustračné foto VIG
4. septembra 2018 12:38 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skVienna Insurance Group

Potvrdený rating „A+“ so stabilným výhľadom pre Vienna Insurance Group

VIG ostáva v súčasnosti podnikom s najvyšším ratingom v rámci indexu ATX

Medzinárodná ratingová Agentúra Standard & Poor’s (S&P) 30. augusta 2018 opätovne potvrdila pre koncern Vienna Insurance Group (VIG) rating „A+“ so stabilným výhľadom.

Profil obchodného rizika: silný

Standard & Poor’s hodnotí profil obchodného rizika VIG ako „silný“. Zdôvodňuje to prvenstvom na trhoch Rakúska, strednej a východnej Európy a širokým portfóliom produktov v oblasti neživotného, životného a zdravotného poistenia. Medzi ďalšie rozhodujúce faktory pre toto vynikajúce hodnotenie zo strany S&P patrí stratégia viacerých značiek a dobre zavedená stratégia viacerých odbytových ciest spolu s diverzifikáciou podľa geografických a produktových špecifických kritérií. Ako konkurenčná výhoda je vnímaná spolupráca s Erste Group, predĺžená až do roku 2033, a s tým spojená podpora bankopredaja.

Profil finančného rizika: Veľmi silný

Kapitálové vybavenie VIG spĺňa kritéria pre rating „AAA“. Miera solventnosti Vienna Insurance Group bola v súvislosti s danou úrokovou senzibilitou vyzdvihnutá ako solídna. Okrem toho sa pozitívne spomína dobrá rentabilita a zlepšená efektivita nákladov. Za silnú stránku sa považuje „mimoriadne“ vysoká likvidita VIG. S&P osvedčila manažmentu Vienna Insurance Group konzistentnú a úspešnú realizáciu plánovaných opatrení, určených na dosiahnutie koncernových ako aj špecifických odvetvových cieľov.

Vienna Insurance Group (VIG) je vedúcim špecialistom na poistenie v Rakúsku ako aj v strednej a východnej Európe. Približne 50 spoločností v 25 krajinách tvorí koncern s dlhou tradíciou, silnými značkami a výraznou blízkosťou ku klientom. VIG buduje na skúsenostiach z čoskoro 200-ročného pôsobenia v poisťovníctve. S viac ako 25 000 zamestnancami je koncern Vienna Insurance Group jasným lídrom na svojich trhoch v Rakúsku a v krajinách SVE a toto skvelé postavenie mu umožňuje naplno čerpať z dlhodobého rastového potenciálu regiónu so 180 miliónmi obyvateľov. Na burze kótovaná Vienna Insurance Group je podnikom s najvyšším ratingom v rámci hlavného indexu Viedenskej burzy ATX; akcie sú kótované aj na Pražskej burze.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame