Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze euro bankovky
Ilustračné foto. pixabay.com
8. augusta 2018 9:23 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA / voFinanciach.sk

Poštová banka sa rozšíri o splátkový predaj

Na trhu splátkového predaja bude banka pôsobiť vďaka akvizícii spoločnosti Amico Finance.

Poštová banka sa rozhodla vstúpiť aj na trh splátkového predaja, a to akvizíciou spoločnosti Amico Finance. Banka tak v rámci splátkového predaja nadobudne podľa jej vyjadrení 11-percentný trhový podiel. Kúpu spoločnosti Amico ešte musí potvrdiť schválením Národná banka Slovenska.

Posilnené postavenie

Ako povedal generálny riaditeľ Poštovej banky Andrej Zaťko, splátkový predaj bude veľmi dôležitou súčasťou biznisu skupiny Poštovej banky. “V čase rozvoja fintechových spoločností a nástupu technologických gigantov do bankového biznisu musíme myslieť na budúcnosť. Vstup do splátkového predaja je ďalším krokom na posilnenie postavenia Poštovej banky na trhu,” skonštatoval Zaťko.

Poštová banka tak robí ďalší krok na ceste v repozicioningu na slovenskom trhu. Už poldruha roka omladzuje svoju cieľovú klientelu, pričom svoj biznis stavia na dvoch stabilných pilieroch. V oblasti tradičného bankovníctva prináša na vyše 1 500 predajných miestach nové bankové produkty, doplnené o poistné produkty Poštovej poisťovne a investičné produkty Prvej penzijnej a Dôchodkovej správcovskej spoločnosti. Na ceste za inováciami je to digitálna banka 365.bank. Treťou strategickou časťou bankovej skupiny sa stane čoskoro splátkový predaj.

Ambície byť lídrom

Amico Finance je slovenská spoločnosť s licenciou na poskytovanie spotrebiteľských úverov. Služby poskytuje výhradne pre najväčšieho maloobchodného predajcu elektroniky, spoločnosť NAY. Firma NAY bola zároveň väčšinovým akcionárom Amico Finance. “Z výhradného poskytovateľa splátkového predaja pre spoločnosť NAY sa chceme v oblasti spotrebiteľského financovania neskôr prepracovať na lídra na trhu. A to nie len v objeme obchodu, ale aj v kvalite zákazníckeho servisu, inováciách a užívateľskom zážitku,” povedal Zaťko.

Spoločnosť NAY sa predajom Amico Finance zo splátkového predaja nesťahuje. “Na to, aby sme našim zákazníkom poskytovali dobré finančné služby, nemusíme nutne splátkovú spoločnosť vlastniť. Spolupráca bude pokračovať naďalej a doplnkové služby ako poistenie, paušál na istotu a predĺženú záruku budeme naďalej zákazníkom zabezpečovať priamo v NAY,” uviedol predseda predstavenstva NAY Peter Zálešák.

O banke

Poštová banka vznikla na konci decembra 1992 a svoju činnosť začala 1. januára 1993. Na základe zmluvy so Slovenskou poštou predáva svoje produkty a služby aj prostredníctvom vyše 1 500 pôšt umiestnených na celom území Slovenska. Ku koncu júna 2013 bol ešte vyše 90-percentným vlastníkom banky Istrokapital, no od júla 2013 skupina J&T vlastní majoritu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame