Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Poštová banka
Poštová banka na poštách, foto: Poštová banka
25. januára 2018 16:09 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA / voFinanciach.sk

Poštová banka na vybraných poštách rozširuje bankové služby

Na 203 poštách banka od januára zriadila 322 bankových pracovísk.

Klienti Poštovej banky môžu od začiatku tohto roka využívať rozšírené finančné služby aj na poštách. Na 203 poštách banka od januára zriadila 322 bankových pracovísk, ktoré postupne prechádzajú modernizáciou a redizajnom. Informovala o tom Poštová banka.

Klientov obslúžia pracovníci, ktorí doteraz pracovali na priehradkách finančných služieb ako zamestnanci Slovenskej pošty alebo ako zamestnanci dcérskej spoločnosti Poštovej banky, PB Partner na vysunutých pracoviskách. Od nového roka prijalo 158 zamestnancov pošty ponuku stať sa zamestnancami Poštovej banky. Túto možnosť využilo viac ako 90 % oslovených zamestnancov, ktorí sa stali zamestnancami Poštovej banky.

Aj úver na bývanie vybavíte na pošte

Zmenu prístupu k poskytovaniu finančných služieb na poštách si podľa vyjadrení banky vyžiadala aj pripravovaná úprava zákona o finančnom sprostredkovaní. Ten bude klásť vyššie nároky na vzdelávanie pracovníkov. Bankové služby na pošte prinesú aj rozšírenie ponúkaných služieb a produktového portfólia. Počas roka plánuje Poštová banka doplniť portfólio na vybraných poštách aj o produkty ako sú úver na bývanie či účty pre právnické osoby.

Na poštách, na ktorých nebudú zriadené bankové pracoviská, bude aj naďalej možné vybaviť si základné finančné záležitosti, ako otvoriť bankový účet, vykonať platobný príkaz, zriadiť sporenie, niektoré typy poistení či vybaviť spotrebný úver. V dostupnosti klientom je Poštová banka na Slovensku jedinečná. Päťdesiat vlastných pobočiek a viac ako 1 500 kontaktných miest na poštách klientovi umožňujú vybaviť si potrebné finančné záležitosti takmer v každej obci na Slovensku. “Za kľúčové však považujeme nielen kvantitu predajných miest, ale aj kvalitu ponúkaných služieb. K zvyšovaniu kvality prispeje práve zmena priehradiek finančných služieb na pracoviská Banka na pošte,” hovorí generálny riaditeľ Poštovej banky Andrej Zaťko.

O spoločnosti

Poštová banka vznikla na konci decembra 1992 a svoju činnosť začala 1. januára 1993. Na základe zmluvy so Slovenskou poštou predáva svoje produkty a služby aj prostredníctvom vyše 1 500 pôšt umiestnených na celom území Slovenska. Ku koncu júna 2013 bol ešte vyše 90-percentným vlastníkom banky Istrokapital, no od júla 2013 skupina J&T vlastní majoritu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame