Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf, obchodovanie
Ilustračné foto pixabay.com
6. septembra 2017 11:33 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Poslanci schválili novelu zákona o cenných papieroch a investičných službách

Novelou sa do slovenského právneho poriadku preberajú nové európske pravidlá označované ako balík MiFID II.

Poslanci schválili novelu zákona o cenných papieroch a investičných službách. Novelou zákona sa má do slovenského právneho poriadku prevziať tzv. balík MiFID II, ktorý sa vzťahuje na trhy s cennými papiermi, investičných sprostredkovateľov a miesta obchodovania. Novým legislatívnym rámcom sa posilňuje a nahrádza súčasný rámec MiFID.

„Nový rámec vyžaduje, aby miesta obchodovania a systematickí internalizátori poskytli príslušným orgánom referenčné údaje o finančnom nástroji, v ktorých sa jednotným spôsobom opisujú charakteristiky každého finančného nástroja podliehajúceho pôsobnosti balíka MiFID II,“ uviedlo ministerstvo financií. S cieľom zbierať údaje efektívnym a harmonizovaným spôsobom sa vypracovala aj nová infraštruktúra zberu údajov a zavádza sa regulácia nad poskytovateľmi služieb vykazovania údajov.

Navrhovaná novela zákona má ovplyvniť všetky subjekty, ktoré organizujú regulované trhy, mnohostranné obchodné systémy (MTF) a organizované obchodné systémy (OTF). K dotknutým subjektom patria obchodníci s cennými papiermi, vrátane bánk, burzy a ostatné obchodné miesta.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...