Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Parlament NR SR, zákon
Ilustračné foto Národná rada SR
13. októbra 2017 11:42 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Poslanci NR SR nepodporili zmeny v základnom bankovom produkte

Opoziční poslanci navrhli, aby sa hranica príjmu zvýšila zo sumy 400 eur na tisíc eur.

Hlasovaním v parlamente neprešiel do druhého čítania návrh novely zákona o bankách od opozičných poslancov. Jej cieľom bolo rozšíriť okruh ľudí, ktorým by banky museli poskytovať účty zadarmo. Poslanci za hnutie Sme rodina Milan Krajniak, Adriana Pčolinská, Peter Pčolinský a Peter Štarchoň tak neúspešne navrhli zvýšiť hranicu mesačného príjmu, ktorá je rozhodujúca pre získanie produktu bez poplatku.

Mala sa zvýšiť aj hranica príjmu

Mesačný poplatok za základný balík služieb určuje rezort financií. V súčasnosti podmienkou zriadenia a vedenia základného bankového produktu je, že klient nevlastní v žiadnej banke, ani v žiadnej pobočke zahraničnej banky osobný účet, jeho mesačný príjem ku dňu podania žiadosti nepresahuje 400 eur a súčet kreditných transakcií pripísaných na účet za kalendárny rok nepresiahne 5 600 eur.

Opoziční poslanci navrhovali, aby sa podmienka pre poskytnutie základného bankového produktu upravila, a to tak, aby mesačný príjem nebol vyšší ako tisíc eur. Zároveň navrhli, aby sa stanovila horná hranica ročného príjmu spotrebiteľa na 15 tis. eur. Po prekročení tejto hranice by banka mohla zrušiť poskytnutie základného bankového produktu pre spotrebiteľa.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies