Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Online, počítač, mobil
Ilustračné foto. pixabay.com
17. januára 2018 15:19 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Popularita internetbankingu stúpa, Slovensko je na úrovni priemeru EÚ

Najviac služby internetového bankovníctva využívajú severské krajiny EÚ.

Približne polovica občanov Európskej únie, konkrétne 51 %, vo veku od 16 do 74 rokov využívala v minulom roku služby internetového bankovníctva. Od roku 2007, keď podiel využívania internetbankingu predstavoval 25 %, sa popularita týchto služieb zdvojnásobila a naďalej pokračuje v raste.

Informoval o tom štatistický úrad Európskej únie Eurostat. Internetové bankovníctvo je podľa Eurostatu obzvlášť populárne medzi 25 až 34 ročnými, pričom ho v tejto vekovej kategórii využíva až 68 % občanov EÚ. Ešte väčšej popularite sa teší u vysokoškolsky vzdelaných ľudí (77 %).

Vedú Dáni

Medzi členskými štátmi EÚ je internetové bankovníctvo najčastejšie používané v Dánsku, kde až 90 % ľudí vo veku 16 až 74 rokov uviedlo, že ho používa, v Holandsku 89 %, Fínsku 87 % a Švédsku 86 %. Najnižšie čísla využívania online bankovníctva zaznamenali v Bulharsku 5 % a Rumunsku 7 % a menej ako 30 % respondentov využíva internetové bankovníctvo ešte v Grécku (25 %) a na Cypre (28 %).

Slovensko je v EÚ na 16. priečke

Slováci sa vo využívaní internetového bankovníctva vyrovnali priemeru Európskej únie, keď po tejto službe siahajú v 51 % prípadov. Celkovo obsadili občania SR v rámci využívania online bankovníctva z 28 krajín Európskej únie 16. priečku. Slovensko sa ale zaradilo medzi najlepšie rozvojové krajiny v danom smere, keď zaznamenalo oproti roku 2007 nárast užívateľov internetbankingu o 36 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame