Poľsko nechystá intervencie na ochranu meny

22. januára 2016 9:42
SITA
Graf, obchodovanie
Ilustračné foto pixabay.com

Kurz poľského zlotého sa dostal na štvorročné minimum v reakcii na to, že ratingová agentúra Standard & Poor’s Poľsku zhoršila ratingové hodnotenie.

Poľsko by chcelo, aby sa výmenný kurz zlotého pohyboval na úrovni od 4,1 do 4,4 PLN/EUR. Zároveň však nechystá žiadne intervencie na ochranu meny. Vo štvrtok to povedal podpredseda poľskej vlády Mateusz Morawiecki. Kurz poľského zlotého sa dostal na štvorročné minimum v reakcii na to, že medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s Poľsku minulý týždeň neočakávane zhoršila ratingové hodnotenie.

Ekonomický rast by mal prekročiť 4 %

„Z dlhodobého hľadiska chceme udržať fluktuáciu zlotého v rozpätí, v ktorom bol predtým, teda 4,1 až 4,4 PLN/EUR,“ povedal Morawiecki pre stanicu TVN BiS s tým, že Poľsko intervencie neplánuje. Zároveň vyjadril nádej, že hospodársky rast Poľska by mohol prilákať investorov a ekonomika krajiny by mohla prekročiť štvorpercentnú mieru rastu.

Zlotý vo štvrtok posilnil

Poľský zlotý vo štvrtok reagoval na správy o možných stimuloch zo strany Európskej centrálnej banky. Počas dňa sa odrazil zo štvorročného minima a do 15:31 SEČ vzrástol o 0,37 % na 4,485 PLN/EUR.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články